Elektryki już w Grodzisku! Rusza linia „0”.

Grodzisk Maz.

Dwa autobusy o napędzie elektrycznym są już w Grodzisku Mazowieckim. Linia „0” rozpoczyna kursowanie już 23 listopada.

Bezpłatna linia autobusowa „0” będzie obsługiwana przez dwa autobusy elektryczne. Pojazdy otrzymały numery rejestracyjne WGM 0500E i WGM 0501E – z okazji 500-lecia Grodziska Mazowieckiego.

Trasa „zerówki” będzie obejmowała dzielnicę Łąki, Szpital, ul. Żyrardowską, Osiedle Piaskowa, Osiedle Teligi, Osiedle Kopernika i Dworzec PKP. Podróżni będą mogli korzystać z przejazdów w dni robocze w godz. 5.50-19.20. Poniżej prezentujemy mapkę z trasą linii „0”.

Autobusy zostały zakupione w ramach projektu „Zielone płuca Mazowsza – rozwój mobilności miejskiej w gminach południowo-zachodniej części województwa”. W sumie zakupiono sześć pojazdów – po dwa dla Żyrardowa, Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego.

Pruszkowskie elektryki pojadą linią nr 10. Zasięgiem obejmą pętlę na os. Staszica, okolice Targowiska Miejskiego, ul. Lipową, ul. Kraszewskiego (z WKD i Urzędem Miasta), Kościuszki, dworzec PKP, ul. Staszica i ul. Powstańców. Będą kursować w dni powszednie w godz. 5.00-18.30. „Dziesiątka” będzie bezpłatna dla wszystkich (linie 1-9 są bezpłatne dla pasażerów z Pruszkowską Kartą Mieszkańca). Miasto wybrało już przewoźnika – teraz czeka na dostarczenie elektrobusów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Elektryki już w Grodzisku! Rusza linia „0”.”

 1. Globalne ogłupienie pisze:

  Jestem elektryczny 🙂 jeeee…..
  By zrobić rundę od pętli do pętli potrzebuję wagon węgla, na wyprodukowanie potrzebnej mi energii. Jeee…….
  A jak się zapalę, to nie ma opcji, by mnie ugasić. Muszę się spalić do końca. Jeeee……
  A moje akumulatory są tak ekologiczne, że po 2 latach trzeba będzie je wymienić na nowe, a stare zutylizować. Jeee…….
  Jestem ekologiczny! Jeee…!!

 2. Albert pisze:

  Do czasu. W Gdańsku elektryki idą na bok, bo okazuje się, że zużywają w ciągu jednego dnia tyle prądu co przeciętne gospodarstwo domowe przez 3 lata. Przy obecnych taryfach bardziej opłaca się diesel lub CNG.

 3. Thug82 pisze:

  Pewnie wybiorą PKS Grodzisk z kierowcami zza Buga cuchnącymi cebulą i potem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły