Elegancki złodziej w rękach policji

Pruszków

We wrześniu z jednego z lombardów w Pruszkowie skradziono złoty łańcuszek o wartości 10 tys. zł. Złodziej wpadł, bo… zdradził go elegancki kapelusz. Okazało się, że mężczyzna ma na sumieniu podobne występki.

Na początku września w jednym z lombardów na terenie Pruszkowa doszło do kradzieży łańcuszka. Elegancko ubrany mężczyzna w charakterystycznym kapeluszu zdecydował się przymierzyć łańcuszek. Wykorzystał moment nieuwagi i uciekł… Właściciele lombardu określili wartość łańcuszka na 10 000 zł! Wizerunek mężczyzny zarejestrowały kamery monitoringu. Kiedy sprawą zajęli się pruszkowscy kryminalni szybko ustalili, kto mógł dokonać tego przestępstwa.

Czynności operacyjne doprowadziły policjantów do odkrycia innych występków 31-latka. Okazało się, że w 2020 roku mężczyzna dokonał dwóch kradzieży biżuterii na terenie Warszawy. Jednak to nie koniec jego przestępczej działalności. Od kwietnia do maja tego roku, dokonał on zaboru markowych stacji dokujących w ilości 89 sztuk na szkodę firmy zajmującej się finansami. Przywłaszczył także laptopa firmy oraz podrobił podpis pracownika firmy aby otrzymać kartę wstępu na jej teren.

Policjanci podczas przeszukania mieszkania 31-latka ujawnili ubranie, w tym kapelusz, w którym dokonał kradzieży w Pruszkowie. A w jednym z warszawskich lombardów ujawniono skradziony łańcuszek i laptop. Wszystko zostało zabezpieczone w sprawie.

– Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił pruszkowskim dochodzeniowcom, na przedstawienie zatrzymanemu 6 zarzutów przestępstw przeciwko mieniu. Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła ponad 100 000 złotych. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy – podkreśla kom. Karolina Kańka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Elegancki złodziej w rękach policji”

  1. Gość pisze:

    Może lepiej wynająć mu apartament i żeby nie musiał się stresować to prywatnego psychologa jeszcze .
    Kogo nazywasz określeniem Łachmytami ?

  2. robot pisze:

    Arsen Lupin. Uważam że zasługuje na nadzwyczajne złagodzenie kary a już w żadnym wypadku nie powinien przebywać w jednej celi z łachmytami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły