Edukacyjne miasteczko dla przedszkolaków

Region

Edukacyjne miasteczko dla przedszkolaka trafiło w ręce pruszkowskiej policji. Dzięki niemy policjanci będą mogli edukować najmłodszych mieszkańców powiatu. Mobilne miasteczko dla policji zakupiło pruszkowskie starostwo powiatowe.

Pierwszymi testerami miasteczka drogowego były maluchy z Przedszkola Mali Olimpijczycy Pruszków. To atrakcyjne, mobilne narzędzie edukacyjne będzie wykorzystywane przez policjantów na spotkaniach z najmłodszymi, niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i pozwoli dzieciom poprzez zabawę poznać zasady bezpieczeństwa na drodze.

Powiat pruszkowski już kolejny rok z rzędu realizuje zadanie „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Pruszkowskim inwestycja w infrastrukturę oraz w edukację mieszkańców – edycja 2023″. Zadanie to jest dofinansowane ze środków otrzymanych z „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024″

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.