Edukacyjna ścieżka ekologiczna już otwarta!

Podczas obchodów Dnia Dziecka odbyło się otwarcie nowej ścieżki ekologicznej. Powstała ona tuż przy Urzędzie Miasta Pruszkowa.

Ścieżka ekologiczna „Segreguj odpady – żyj ekologicznie” stanęła na długo przed oficjalnym otwarciem. Zabezpieczone przed wzrokiem ciekawskich panele i tablice intrygowały przechodniów.

1 czerwca, podczas Ekologicznego Dnia Dziecka, odbyło się otwarcie ścieżki. Zrobiła ona ogromne wrażenie na uczestnikach pikniku. Znajduje się na niej wiele informacji na temat zasad segregacji odpadów, ochrony środowiska, czy ciekawostek ekologicznych. Kolorowe plansze, gry, fotościanka oraz mała architektura zachęcają do odwiedzenia tego miejsca i gwarantują ciekawie spędzony czas.

– Ścieżka ekologiczna „Segreguj odpady – żyj ekologicznie” to świetna inicjatywa, która pozwala dzieciom i młodzieży zapoznać się z zasadami segregacji odpadów oraz recyklingu. Atrakcje na trasie pozwalają miło spędzić czas wśród zieleni. Polecam każdemu z Państwa zapoznanie się ze ścieżką ekologiczną. Dawka ważnych informacji na temat ekologii i troski o naszą planetę. Razem dbamy o przyszłość! – podkreśla prezydent Pruszkowa, Paweł Makuch, i dodaje – Zapraszam do spaceru i zapoznania się z ekologicznymi informacjami.

Jak Wam się podoba ścieżka ekologiczna?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Edukacyjna ścieżka ekologiczna już otwarta!”

  1. Bio i Eko pisze:

    „Edukacyjna ścieżka Ekologiczna” – czego to konwergencja komunistów z kapitalistami nie wymyśli.. Za wyraz EKO w projekcie są Unijne granty $$ wiec musi tak być!

    Miasto Pruszków przez masową deweloperke od 2015r stałą się (chorobą) i to jest naturalny proces postępowania tylko dla zysku określonych grup interesu. Później Ci sami krzyczą : Pomaluj świat na kolor flagi Ukrainy i Zielony (Zrównoważony rozwój)

    Teraz tą chorobę politycy chcą leczyć niczym dilerzy „trawki” biorąc przykład z NFZ , gdzie tak się leczy żeby tylko nie wyleczyć, no ale( warto). Warto też pomyśleć o zakupie BIO-farby zielonej i zacząc malowac trawniki w mieście na zielono bo susza i dużo betonu wiec zieleń zamienia się w pustynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły