E-deklaracje – SZYBKI PIT

Region

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pruszkowie informuje, iż MinisterstwoFinansów uruchomiło usługę do składania zeznań podatkowych za 2009 rok drogą elektroniczną bez użycia podpisu kwalifikowanego w zakresie zeznań podatkowych PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39.

W przypadku zeznań PIT-36 i PIT-37 składanych wspólnie przez małżonków wymagane jest złożenie do właściwego urzędu skarbowego, osobiście lub za pośrednictwem poczty pełnomocnictwa małżonka na formularzu UPL-1.

Szczegółowe informacje dotyczące składania zeznań drogą elektroniczną bez podpisu kwalifikowanego zamieszczone są na stronie internetowej Ministerstwa Finansów:
www.e-deklaracje.gov.pl, zakładka „Formularze”.

Złożenie zeznania w formie elektronicznej nie wymaga osobistego stawiennictwa w urzędzie, można je przesłać o dogodnej porze niezależnie od godzin pracy urzędu. Obsługa formularza w wersji elektronicznej nie powinna sprawiać trudności.

Uwaga! Dokument Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) jest jedynym dowodem potwierdzającym złożenie zeznania w formie elektronicznej.

Ponadto Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pruszkowie serdecznie zaprasza do siedziby tut. Urzędu ( Pruszków, ul. Staszica 1) w dniu 6 marca 2010r. (pierwsza sobota marca) w godz. 9.00-13.00 na „Dzień Otwarty w urzędach skarbowych”.

Dodatkowo, zostanie zorganizowana pracująca sobota 24 kwietnia 2010 r. w godz. 9:00-13:00.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.