Dziś zawyją syreny

Region

Punktualnie o godz. 17.00 w naszym regionie zawyją syreny. To symboliczny sposób w jaki co roku oddajemy hołd Powstańcom.

1 sierpnia przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Co roku o Godzinie „W”, czyli o godz. 17.00 w całej Polsce na znak pamięci uruchamiane są syreny. W ten sposób wyrażana jest pamięć o bohaterstwie, odwadze i heroizmie Powstańców Warszawskich. Nie inaczej będzie w tym roku.

Powstanie Warszawskie jest uznawane za jedno z najważniejszych wydarzeń w historii nie tylko Warszawy i okolic, ale całej Polski. Powstanie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. Co więcej również nasz regon jest z nim mocno związany. Na terenie Pruszkowa do dziś możemy oglądać obiekty, które w tamtym czasie odegrały dużą rolę. To pruszkowska elektrociepłownia oraz teren dawnego obozu przejściowego Dulag 121, na którym dziś działa muzeum.

W Pruszkowie i okolicach syreny zostaną uruchomione przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. – W poniedziałek, 1 sierpnia o godz. 17:00 Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, poprzez System Wczesnego Ostrzegania i Alarmowania ludności o zagrożeniach dla Powiatu Pruszkowskiego uruchomi 1-minutowy ciągły sygnał akustyczny. Na jego dźwięk w tradycyjny już sposób zatrzymajmy się i symbolicznie uczcijmy pamięć patriotycznego zrywu mieszkańców Warszawy w walce z hitlerowskim najeźdźcą – informuje pruszkowskie starostwo powiatowe.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Dziś zawyją syreny”

  1. kik pisze:

    W Piastowie na terenie spółdzielni mieszkaniowej nie zostały wywieszone flagi,.. ciekawe jaki mieli powód takiej decyzji.

  2. Robert Brzęczyszczykiewicz pisze:

    Zagłuszę te syreny swoją gadaniną. Mam super sprzęt za miliony od rządu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły