Dziś kolejna tura rozmów między WKD a maszynistami

WKD

Spór na inii WKD – Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce nie ustaje. Dzisiaj kolejna tura rozmów. Czy tym razem dojdzie do porozumienia?

Od dłuższego czasu kolejarze z WKD walczą o podwyżki wynagrodzeń. Dzisiaj, 5 grudnia, związkowcy wraz z władzami WKD usiądą do kolejnej tury rozmów, którymi będzie kierował mediator.

W listopadzie odbyły się dwa spotkania. 14 listopada spotkali się przedstawiciele ZZMK oraz NZSS „Solidarność”. Po tym spotkaniu „Solidarność” odstąpiła od sporu, a ZZMK przystąpiła do strajku ostrzegawczego. 15 listopada w godzinach porannego szczytu – między godz. 6.00 a 8.00 – pociągi WKD nie kursowały. Wówczas kolejne rozmowy wyznaczono na 28 listopada. I na tym spotkaniu strony nie mogły dojść do porozumienia, zatem zdecydowano o przerwaniu spotkania.

Jeśli porozumienie nie zostanie osiągnięte, kolejarze zapowiadają strajk generalny. Polegałby on na odstąpieniu maszynistów od pracy ciągle lub w czasie porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

Jaki będzie rezultat dzisiejszych rozmów? Tę sprawę będziemy śledzić dla Was na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Dziś kolejna tura rozmów między WKD a maszynistami”

  1. Autorytet pisze:

    Jeszcze trochę i nasz kochany Donald spór rozwiąże, maszyniści dostaną 100% podwyżki i nie będą płacić podatku.

  2. Do peowskich głąbów pisze:

    Powtarzam, skończyły się czasy PiS-u i… „rozdawalnictwo” .
    Teraz będziecie najtańszą siłą roboczą w Europie głąby !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły