Dziś kolejna tura rozmów i władz spółki WKD – będzie strajk generalny?

WKD

W połowie listopada na WKD, po kolejnej turze rozmów, odbył się strajk ostrzegawczy pracowników WKD. Dzisiaj odbędą się kolejne rozmowy.

Przypomnijmy: kolejarze spółki WKD walczą o podwyżki płac. 14 listopada kolejarze wraz z władzami przewoźnika zasiedli do rozmów, ale nie udało się osiągnąć porozumienia pomiędzy Zarządem spółki WKD a przedstawicielami Związku Zawodowego Maszynistów (NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze zgodziła się na warunki przedstawione przez WKD i odstąpiła od strajku). Kolejarze przystąpili do strajku ostrzegawczego. 15 listopada między godz. 6.00 a 8.00 kolejki nie kursowały, a pasażerowie mogli skorzystać z komunikacji zastępczej lub przesiąść się do pociągów KM i SKM.

Dzisiaj rozpocznie się kolejna tura rozmów. Zasiądą do nich przedstawiciele bezpośrednio zainteresowanych stron, a całość odbędzie się z udziałem mediatora. O jakich postulatach będzie toczyć się dyskusja? – Pozostający stroną prowadzonych mediacji Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce żąda kolejnej podwyżki wynagrodzeń w roku 2023, niezależnie od tego, że Zarząd Spółki wypłacił pracownikom podwyżki wynagrodzeń od dnia 1.07.2023 w wysokości 500 zł brutto/os. w uposażeniu zasadniczym – odpowiada nam Krzysztof Kulesza z WKD.

Władze spółki podczas wcześniejszych spotkań informował, że nie dysponuje środkami finansowymi na drugą podwyżkę wynagrodzeń w 2023 roku. – Zarząd spółki WKD pozostaje otwarty na dalsze rozmowy z przedstawicielami Związków Zawodowych działających w spółce, jednakże biorąc pod uwagę aktualną sytuację finansową przedsiębiorstwa – dodaje Kulesza.

Jeśli dzisiejsze rozmowy nie przyniosą porozumienia, możliwe, że dojdzie do strajku generalnego. Władze WKD nie mają informacji, na czym będzie polegał, jednak zapewniają, że są przygotowani na wszelkie scenariusze.

Będziemy śledzić dla Was sytuację na WKD i będziemy informować Was na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.