Dziś „czarny piątek” i szał wyprzedaży

Region

Przywędrował zza oceanu i powoli zadomawia się u nas. „Black friday”, czyli „czarny piątek” to dzień, w którym większe sklepy i sieci handlowe oferują duże zniżki. Gdzie szukać okazji? Podpowiadamy.

W Stanach Zjednoczonych „black friday” oznacza największe wyprzedaże i obniżki w roku. Przed sklepami ustawiają się gigantyczne kolejki klientów, którzy „polują” na atrakcyjne promocje. Zwyczaj ten dotarł do Polski, ale klienci znad Wisły nie mogą jeszcze liczyć na rabaty rzędu 90 proc. jak to bywa w USA. Ale na zniżki w granicach 30-50 proc. i specjalne oferty – jak najbardziej.

Weekend zakupów za pół ceny szykuje się w Auchan. Jak informuje sieć, w piątek o 50 proc. przecenionych zostanie kilkaset produktów. Na „black friday” szykują się również warszawskie centra handlowe m.in. Nowa Stacja czy CH Janki.

Spore obniżki cen zapowiada sieć Lidl czy Biedronka.. Najwięcej promocji przygotowały stołeczne sklepy i centra handlowe. „Czarny piątek” zagości w popularnych perfumeriach i butikach.

Na spore obniżki mogą liczyć osoby, które w piątek wybiorą się do sklepów ze sprzętami i elektroniką.

Dla tych, którzy nie przepadają za ściskiem i gonitwą za okazjami, mamy dobrą wiadomość. Po „black friday” nastąpi „cyber monday”, czyli dzień wyprzedaży w sklepach internetowych, choć tu również królują promocje z okazji „czarnego piątku” . „Cyber monday” w tym roku przypada 28 listopada.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Dziś „czarny piątek” i szał wyprzedaży”

  1. Brwinowianin pisze:

    W polskich warunkach „czp” oznacza jeden wielki przekręt, metkowanie, zawyżanie cen po to, żeby sprzedać produkt po normalnej cenie…Czarne piątki to istnieją, ale w GBR albo USA , na pewno nie w PL !
    Naród pazerny zawsze będzie pazerny !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły