Dziś Blue Monday, najbardziej depresyjny dzień w roku

Region

Według brytyjskiego psychologa Cliffa Arnalla trzeci poniedziałek stycznia to najbardziej smutny, przygnębiający, wręcz depresyjny dzień w roku. Czy aby na pewno tak jest? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Blue Monday to termin wprowadzony w 2004 r. Cliff Arnall wyznaczył go za pomocą wzoru matematycznego uwzględniając czynniki meteorologiczne, psychologiczne i ekonomiczne. Mówiąc prostym językiem w styczniu wciąż doskwiera nam brak słońca, w trzecim tygodniu tego miesiąca dociera do nas świadomość niedotrzymania postanowień noworocznych i brakuje nam pieniędzy po świętach.

To wszystko ma spowodować, że to właśnie dziś jest najtrudniej nam wstać z łóżka, pójść do pracy, normalnie funkcjonować i w ogóle przeżyć ten dzień. Tylko czy tak jest naprawdę? Jeśli w to mocno uwierzymy to, z pewnością tak się stanie. Jednak wielu psychologów na świecie uważa, że wyliczenia Arnalla nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Ponadto Blue Monday został zakwalifikowany jako pseudonauka, a brytyjski psycholog miał wymyśleć ten termin na zlecenie pewnej agencji turystycznej…

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Odczuwacie Blue Monday, czy to zwykła „bujda”?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.