Dzień Bez Samochodu – skorzystaj z bezpłatnej komunikacji miejskiej

Region

W ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu jutro, 22 września, można skorzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej. Którzy przewoźnicy oferują darmowe przejazdy i na jakich zasadach?

Europejski Tydzień Mobilności rozpoczął się 16 września. Przez ten czas odbyły się akcje promujące alternatywne, przyjazne środowisku środki komunikacji. Zwieńczeniem ETZ jest Dzień bez Samochodu. 22 września transport miejski będzie darmowy.

Warszawska Kolej Dojazdowa (WKD)
W pociągach WKD będzie obowiązywać oferta „Dzień bez samochodu w WKD”, w ramach której przejazdy wszystkimi pociągami oraz autobusami komunikacji zastępczej uruchamianymi na linii WKD są bezpłatne.

Warszawski Transport Publiczny

Korzystanie ze wszystkich pojazdów komunikacji miejskiej realizujących przewozy na zlecenie ZTM pod marką Warszawskiego Transportu Publicznego, będzie bezpłatne (od godz. 0:00 do godz. 23:59). Dotyczy to wszystkich linii autobusowych (również podmiejskich), tramwajowych oraz metra.

Koleje Mazowieckie (KM)
Koleje Mazowieckie w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” oraz pozataryfowej oferty specjalnej „Dzień bez Samochodu w KM” wprowadzają możliwość nieodpłatnej realizacji podróży wszystkimi pociągami Kolei Mazowieckich i autobusami Komunikacji Zastępczej na obszarze ograniczonym stacjami:
Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Chorzele, Czyżew, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna, Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin.

Grodziskie Przewozy Autobusowe
Przejazdy wszystkimi liniami GPA – Grodziskie Przewozy Autobusowe będą bezpłatne.

Jaka jest idea Dnia bez Samochodu? Akcja ma na celu zachęcić do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń i wybierania bardziej ekologicznych środków podróży – roweru, transportu publicznego, ale też carpoolingu (czyli współdzielenia samochodu). A może to będzie pierwszy dzień, kiedy przesiądziecie się na stałe do środków transportu publicznego?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Dzień Bez Samochodu – skorzystaj z bezpłatnej komunikacji miejskiej”

 1. Anonim pisze:

  Dzień bez samochodu czyli zobacz ile czasu i energii traci się w komunikacji miejskiej i dlaczego decyzja o dojeżdżaniu do pracy samochodem zapewniła Ci przewagę nad miejskimi komunikatorami tak wysoką, że kupiłeś sobie auto za 150 tyś zł i dalej z podwyżek, jakie sobie wywalczyłeś pracując gdy oni tracili czas na dojazdy i stali bo pociąg nie dojechał, jesteś finansowo do przodu w stosunku do osób które próbowały tę 150 tyś + paliwo oszczędzić nie kupując auta. Na oko spokojnie z 20 tyś miesięcznie mniej bym zarabiał gdybym wybrał miejski usidlenie zamiast wolności i komfortu swojego samochodu.

 2. dzień bez roweru pisze:

  A ja właśnie dziś wyjątkowo samochodem do pracy …Bo zawsze jeżdżę rowerem

 3. Kcnk pisze:

  Przy tak działającej komunikacji miejskiej to raczej powinni do niej dopłacać żeby ktoś chciał z tego korzystać

 4. 🐷 pisze:

  Dojedź WKD do nikąd a stamtąd do stolicy, nie ważne czy zdążysz, dzisiaj dzień bez samochodu czyli bez transportu.

 5. Czeri pisze:

  Niestety końmi nie pojeździmy ponieważ jest asfalt.
  Transport to nie tylko autobusy, tramwaje czy pociągi ale również rowery, hulajnogi czy nawet skutery a może jednak rolki.
  Pamiętaj dbaj o bezpieczeństwo siebie i osób otaczających przestrzeń publiczną ale najpierw sprawdzić czy wszystko działa.

 6. Ferdek pisze:

  A może by tak choć jeden dzień bez Sipiery ☝️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły