Dziecko zmarło przez zaniedbanie. Rodzice stanęli przed sądem

Piastów

Wracamy do sprawy 15-miesięcznego dziecka z Piastowa, które zmarło w ubiegłym roku. Okazało się, że winni są jego rodzice, którzy dopuścili się zaniedbania.

Przypomnijmy. W nocy z 15 na 16 września 2022 r. policjanci otrzymali informacje o zwłokach dziecka. – Informacje otrzymaliśmy po północy. Funkcjonariusze potwierdzili, że nie żyje 15-miesięczne dziecko. Trwa śledztwo pod nadzorem prokuratury. Po jego zakończeniu będzie wiadomo co było przyczyną śmierci – poinformowało nas wtedy biuro prasowe Komendy Stołecznej Policji.

Postanowiliśmy sprawdzić co dzieje się w tej sprawie. – 29 grudnia 2022 roku prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec rodziców dziecka – poinformował nas Andrzej Zwoliński, zastępca Prokuratora Rejonowego w Pruszkowie.

Oskarżenie dotyczy znęcania się nad małoletnią osobą i nieumyślnego spowodowania śmierci. Okazuje się jednak, że rodzice nie dopuścili się przemocy. – Sekcja zwłok nie wykazała śladów fizycznego znęcania się nad dzieckiem. Dziecko nie miało odpowiedniej opieki, było niedożywione, nie przeszło wymaganych szczepień, rodzice nieodpowiednio dbali tez o jego higienę. Brak lub zaniechanie opieki w takich sytuacjach jest klasyfikowane jako znęcanie – dodał prokurator.

W wtorek 8 sierpnia rodzice chłopca stanęli przed sądem. W trakcie pierwszej rozprawy odczytano akt oskarżenia, a rodzice chłopca Martyna N. oraz Kamil Ś. mieli możliwość złożenia wyjaśnień. Sąd postanowił o wyłączeniu jawności postępowania sądowego. Oznacza to, że szczegółowy przebieg rozprawy nie jest znany.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Dziecko zmarło przez zaniedbanie. Rodzice stanęli przed sądem”

  1. Anonim pisze:

    A przecież za 500+ żyje się w luksusach kupuje samochody i nie musi pracować, to przecież mieli czas się dzieckiem zająć lub wynająć kogoś kto się zajmie i mu zapłacić. Czy to jednak jest kłamstwo i 500+ to nie są żadne poważne pieniądze tylko parę groszy?

  2. Anonim pisze:

    Na Ukrainę ich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły