Dwójka seniorów oszukana. Stracili oszczędności

Pruszków

Mimo licznych apeli i ostrzeżeń seniorzy nadal padają ofiarami oszustów. Przekonała się o tym dwójka mieszkańców, którzy dali się oszukać. Stracili spore oszczędności.

W ostatnich dniach sierpnia doszło do dwóch oszustw w naszym regionie. Mieszkaniec Pruszkowa odebrał telefon stacjonarny. W słuchawce usłyszał mężczyznę podającego się za funkcjonariusza CBŚP, który miał rzekomo ochronić poszkodowanego przed… oszustwem. W trakcie rozmowy podający się za policjanta oszust poinformował, że do poszkodowanego zgłosi się nieumundurowany policjant. Zrobi zdjęcia jego oszczędności i po wykonaniu czynności zwróci pieniądze. Niestety pokrzywdzony stracił swoje oszczędności. Wierząc oszustowi przekazał swoje pieniądze bezpowrotnie.

Kolejnego dnia do kobiety zadzwonił mężczyzna, który twierdził, że jej córka spowodowała wypadek. W tle było słychać szloch kobiety, którą pokrzywdzona uznała za swoja córkę. To byli oszuści. Przed jej drzwiami stawił się mężczyzna w czapce z daszkiem, któremu przekazała przygotowane wcześniej pieniądze.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Przypominają również że policjant NIGDY NIE PROSI O PIENIĄDZE. Policjant nie informuje o „tajnych akcjach”. – Jeżeli Ktoś z Twoich Bliskich potrzebuje Twojej pomocy, sprawdź to koniecznie zanim oszust stawi się pod Twoimi drzwiami. Pamiętaj, żeby rozłączyć się z rozmówcą. Odłóż słuchawkę i powiadom nas – podkreśla asp. sztab. Monika Orlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie tel. 22-758-60-81 lub 47 72 46 213.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Dwójka seniorów oszukana. Stracili oszczędności”

 1. Rrs pisze:

  policja przecież nie ma czasu pilnują skoczni na pl. defilad

 2. robot pisze:

  Telefon na policję to strata czasu dla przeciętnego obywatela.

 3. Robert pisze:

  Tak. Zadzwoń na komendę 🙂 Człowiek dzwoni na komende … panie to nie ma sensu, oni dzwonią z Ukrainy, Rosji, bramki voip … nic nie możemy zrobić.

 4. Żoliborz pisze:

  Dlatego mamy 8 lat rządów pewnej prawej i sprawiedliwej organizacji. Proponuję poszkodowanym udział w referendum,to im ulży!!!

 5. olo pisze:

  myślę że połamanie rąk i wyłupienie oka byłoby adekwatną karą dla oszustów

 6. Anonim pisze:

  Jak to jest że ludzie nie płacą kartą bo jeszcze shackujom, a są gotowi mieć w domu tak niebezpieczne narzędzie jak telefon stacjonarny…

 7. Jestem za pisze:

  Ręcę uciąć pieniądze oddać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły