Dwóch kierowców na gazie

Region

Dwaj mężczyźni pod wpływem alkoholu kierowali jednym samochodem. Żaden nie przyznał się do winy, teraz o ich losie zadecyduje sąd.

W środę, 5 maja około godziny 9:00 dyżurny z pruszkowskiego komisariatu przyjął zgłoszenie od jednego z mieszkańców. Z informacji podanej przez dzwoniącego wynikało, że dwaj mężczyźni kierowali na zmianę jednym samochodem. Prawdopodobnie obaj byli pod wpływem alkoholu. Zgłaszający wyznał również, że mężczyźni spowodowali kolizję, na szczęście tylko z betonowym słupkiem. Po tym zdarzeniu za kierownicą usiadł pasażer.

Na wskazany adres została wysłana nieumundurowana załoga. Funkcjonariusze szybko odnaleźli opisany w zgłoszeniu pojazd oraz odpowiadających rysopisom mężczyzn. Podczas kontroli pojazdu policjanci zatrzymali Bogdana G. – właściciela pojazdu oraz Jerzego J. jego kolegę. Obaj zostali przewiezieni do pruszkowskiej komendy. Tam wykonano badanie na stan trzeźwości, które wykazało, że Bogdan G miał prawie 2,4 a Jerzy J. ponad 2,6 promila alkoholu.

Mężczyźni zgodnie oświadczyli, że nie dadzą się zamknąć w celi. Obaj jednak zostali zatrzymani. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi im nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.