Dwóch chętnych na rozbudowę SP nr 3

Pruszków

Dwie firmy zgłosiły się do przetargu na rozbudowę, przebudowę i nadbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie. Oferty złożone w przetargu są jednak wyższe niż zakłada to budżet.

Za nami kolejny już przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3. Tym razem do postępowania zgłosiły się dwie firmy Unhouse s.a z Bielska Podlaskiego oraz Climatic Sp. z. o.o. Sp. k. z Michałowic. Oferta pierwszej z nich opiewa na kwotę prawie 36,6 mln zł , a drugiej 41,7 mln zł. Warto zaznaczyć, że pruszkowski magistrat na realizację tego zadania chce przeznaczyć 29,2 mln zł, To oznacza, że oferty złożone przez zainteresowane firmy są wyższe od zakładanego budżetu. W tej sytuacji pruszkowscy włodarze mają dwa wyjścia. Mogą unieważnić to postępowanie i ogłosić kolejny przetarg lub dołożyć brakujące środki. To drugie rozwiązanie wymagać będzie zgody radnych.

Przypomnijmy. Rozbudowa SP nr 3 ma zostać przeprowadzona w trybie „projektuj i buduj”. To oznacza, że wybrany w przetargu wykonawca będzie odpowiedzialny zarówno za przygotowanie dokumentacji projektowej, jak i roboty budowlane.

Jaki zmiany przejdzie Szkoła Podstawowa nr 3? W szkole pojawi się aż 12 nowych sal dydaktycznych, nowoczesna i duża świetlica, biblioteka, nowe szatnie, plac zabaw oraz boisko wielofunkcyjne. To sprawi, że komfort nauki w placówce znacznie wzrośnie. Dzięki rozbudowie szkoła zyska również zaplecze administracyjne, cztery pokoje pracy indywidualnej, windę dla niepełnosprawnych, dodatkową klatkę schodową oraz garaż podziemny. Budynek szkoły zostanie również wyposażony w odnawialne źródła energii.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Dwóch chętnych na rozbudowę SP nr 3”

  1. Ronaldo fikaldo piorun pisze:

    Projektowanie pozostawione wykonawcy. Formuła najgorsza z możliwych dla estetyki, funkcji, użytkowników i obywateli. Ale najlepsza dla urzędników

  2. Xyz pisze:

    Obecnie mamy większość radnych miasta Pruszkowa, gdzie nie odpowiada im obecna władza. Nie chodzi im o rozwój miasta tylko wojenną polityczną. m. in. rozwój edukacji, drogi, itd. Oni wykorzystują moment poparcia zdania grupie pseudospołecznika z Tworek w celu zaatakowana obecnej władzy.

  3. Rado pisze:

    Ładny projekt !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły