Dwóch chętnych na budowę hali sportowej

Pruszków

Dwie firmy chcą zająć się budową nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pruszkowie. Pruszkowski magistrat bada złożone w przetargu oferty.

Hala sportowa będzie budynkiem jednokondygnacyjnym złożonym z dwóch części: hali łukowej i zaplecza. W hali znajdzie się boisko wielofunkcyjne do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa. Nawierzchnia zostanie wykonana z trawy syntetycznej. Dodatkowo hala zostanie wyposażona w mobilną strzelnicę laserową.

Miasto Pruszków pozyskało na te inwestycje dofinansowanie w wysokości 2,4 mln zł z Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich. – Bardzo cieszymy się z otrzymanego dofinansowania. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 zyskają nowoczesne boisko, które z przykryciem w formie hali łukowej stanowić będzie rozszerzenie programu zajęć szkoły, umożliwi prowadzenie zajęć szkolnych i pozaszkolnych w lepszych warunkach, także niezależnych od panujących warunków atmosferycznych – zaznacza Paweł Makuch, prezydent miasta Pruszkowa.

Na zapleczu hali znajdą się szatnie, pomieszczenia higieniczno-sanitarne, pomieszczenia socjalne oraz pomieszczenia techniczne. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Torakol z Radziejowa swoją ofertę wyceniło na 4,98 mln zł. Natomiast drugą ofertę złożyło konsorcjum wrocławskich firm LK Inwest i KB Inwest. Ich oferta opiewa na kwotę 5, 71 mln zł. Teraz pruszkowski magistrat musi ocenić złożone oferty.

Jeśli uda się wybrać wykonawcę już w pierwszym przetargu, to na wykonanie wszystkich praw wybrana firma będzie miała zaledwie 8 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.