Dwie piastowianki w półfinałach 15 Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”

Region

W dniach 15-21 marca 2010 r. w 51. ośrodkach kultury na terenie całegokraju odbyły się eliminacje wstępne 15. Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”. To największa dziecięco-młodzieżowa impreza muzyczna w Polsce. W tym roku bierze w niej udział  2117 solistów.

Kolejny raz Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie jest organizatorem takich eliminacji, i to aż dwukrotnie.

Zakończone w ub. piątek, 19 marca, eliminacje wstępne były okazją podziwiania występów 44 wokalistów, w czterech grupach wiekowych. To sporo, zważywszy, iż do MOK-u zjechały dzieci nie tylko z najbliższych miejscowości ale i z tak odległych miast jak np. Radom. Choć tego dnia podobny konkurs odbywał się w 10 innych miastach m.in. w Poznaniu, Zielonej Górze, Toruniu czy Brodnicy – to właśnie w piastowskich eliminacjach uczestniczył osobiście, jako członek jury, Pan Jarosław Piątkowski – pomysłodawca i główny organizator imprezy, reprezentujący Tarnobrzeski Dom Kultury, w którym 15 lat temu zrodziła się idea festiwalu.

Ostatecznie Komisja Artystyczna w składzie: Jan Dąbrowski, Jarosław Piątkowski i Bogdan Koblański, po przesłuchaniu 44 wokalistów, postanowiła zakwalifikować do Eliminacji Regionalnych 15. Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” 16 wykonawców zaś 14 uczestników nagrodzić wyróżnieniami.

Wśród zwycięzców eliminacji, którzy zakwalifikowali się do następnego etapu znalazły się dwie wokalistki: Natalia Lewandowska i Aneta Urbaniak reprezentujące Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie! To olbrzymi sukces także i ich nauczyciela, Pana Eugeniusza Bielawskiego, na co dzień instruktora muzyki w tej placówce.

Czy i w eliminacjach regionalnych (półfinały) znakomite piastowianki także odniosą sukces? Będzie bardzo trudno. Konkurencja i poziom festiwalu są olbrzymie. Finał konkursu odbędzie się w Tarnobrzeskim Domu Kultury 1 czerwca 2010 r.

Najważniejsze chyba jest to, że Konkurs Piosenki „Wygraj sukces” stał się znakomitą okazją do promocji miasta, a dla wielu młodych wykonawców szansą sprawdzenia swoich umiejętności wokalnych i spełnienia marzeń.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.