Dwie ulice w Pruszkowie w nowej odsłonie

Pruszków

Pruszkowski magistrat szykuje się do budowy dwóch dróg na terenie miasta. Ogłoszono przetarg na budowę ul. Bąki i Paderewskiego.

Ul. Bąki i Paderewskiego leżą w dzielnicy Bąki, na pograniczu Pruszkowa i Piastowa. Obecnie obie nie są utwardzone. Już niebawem ma się to zmienić. Urząd Miejski w Pruszkowie ogłosił przetarg na ich budowę.

W sumie do wybudowania jest 462 m ulic wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Obie zyskają nawierzchnię i chodniki z kostki betonowej oraz nowe oświetlenie uliczne. Do tego wykonawca będzie zobowiązany do budowy odwodnienia i kanału technologicznego, a także do budowy i przebudowy wjazdów na posesje oraz wykonania oznakowania pionowego i poziomego.

Dodatkowo Urząd Miasta wymaga od wykonawców uwzględnienia monitoringu wybudowanych kanałów deszczowych. Na ulicach pojawią się także tablice z nazwami ulic.

Na całkowite wykonanie inwestycji przewidziano 8 miesięcy od dnia podpisania umowy. Termin składania ofert mija 10 października.

Budowa dróg będzie dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Dwie ulice w Pruszkowie w nowej odsłonie”

 1. Paweł pisze:

  Tak wygląda budowa drogi bez nadzoru

 2. Brwinowianin pisze:

  …to nie ma żadnego znaczenia, że gminy jak nigdy wcześniej dostają dotacje na drogi w ramach programu dróg samorządowych PiS…
  Ważne są…MEDIA,
  – bo to pozwala manipulować ludźmi , a ludzie „osły” i tak nie dostrzegą różnic w modernizacji infrastruktury bo codziennie są bombardowani antyrządowymi atakami opozycji z TVN-PO-KO-TRZASK.2050

 3. Ona pisze:

  Brawo. Panie Prezydencie, dziękujemy. Dostrzega Pan każdą cześć naszego miasta.

 4. Radek pisze:

  Majową najpierw by dokończyli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły