Dwie firmy chcą zamontować „zielone wiaty”

Brwinów

Władze gminy Brwinów poznały oferty firm zainteresowanych montażem zielonych wiat na kilku przystankach na terenie gminy. Jedna z propozycji cenowych mieści się w zakładanym budżecie.

Brwinów stawiane ECO przystanki. A dokładniej na coraz popularniejsze „zielone przystanki”. I nie chodzi tu o ich kolor ale o fakt, że wiata przystankowa obsadzona jest roślinami. Na terenie gminy znajduje się już osiem takich konstrukcji. Ta liczba ma się zwiększyć o kolejne pięć eko wiat.

Do przetargu na ich montaż zgłosiły się dwie firmy – MM2021 z Koźmina Wielkopolskiego i FPP ENVIRO Sp. z o.o z Warszawy. Oferta tej pierwszej mieści się w budżecie zakładanym na realizacje tego zadania. Wiele wskazuje więc na to, że przetarg zostanie rozstrzygnięty pomyślnie.

A gdzie pojawią się nowe zielone wiaty?
– Brwinów, ul. Biskupicka przy supermarkecie „Dino” (dw 720),
– Koszajec, Koszajec 15,
– Krosna Wieś, ul. Józefowska 5,
– Owczarnia, ul. Książenicka (vis a vis ul. Małej),
– Brwinów, ul. Pszczelińska 99L przy osiedlu mieszkaniowym (dw 720)

— Nowe wiaty uprzyjemnią czas oczekiwania pasażerów na autobusy oraz urozmaicą uliczną przestrzeń. Znajdujące się w górnej części wiaty rośliny (dach) będą wytrzymałe na warunki atmosferyczne, a te porastające ściany wspierane na systemach linowych, latem będą zacieniały przystanki – podkreślają brwinowscy urzędnicy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Dwie firmy chcą zamontować „zielone wiaty””

 1. Mało pasażerów pisze:

  Po co stawiać tak drogie, zielone wiaty? W Brwinowie i bez tego jest mnóstwo zieleni.

 2. BRWINOWIANIN pisze:

  To jest typowo komunistyczne podejście do tematu z tymi wiatami !
  W tytule mamy , że dwie firmy chcę zrealizować projekt, a ja się pytam….jaka firma wygra przetarg na utrzymanie w czystości i konserwacji tych wiat ???
  Żadna ?
  Po roku czasu przestanie działać oświetlenie solarne, po 1,5 ładowarki, potem ktoś zniszczy siedzenia, o brudnych szybach nie wspomnę….
  I tak w Brwinowie jest ze wszystkim, ścieżki rowerowe i chodniki w ogóle nie są utrzymywane…bo widocznie nie mają ludzi czy sprzętu ?
  Nikt nie chce pracować, czy urząd (UGB) nie zleca takich robót ?
  Na ścieżce rowerowej przy Powstańców Warszawy leży tyle piachu , szkiełek, kamyczków, że raczej rowerzyści posiadający kolarzówki nie wjadą na taką drogę ! Generalnie wzdłuż całej tej drogi aż do Domaniewa nie sprzątnięto ścieżki rowerowej z pozimowego piachu do tej pory !
  – A MAMY JUŻ …TUŻ TUŻ KOLEJNĄ ZIMĘ !
  Niedbalstwo !
  Czy wy tego nie dostrzegacie, czy może Polacy z natury są BRUDASAMI i dlatego tak jest ?

 3. Basia pisze:

  A gdzie wiadomość że Premier Polskiego Rządu był był w Brwinowie.. to są wolne niezależne media!

 4. Krzychu pisze:

  Panie Kosiński, kto na ty zarabia..? Nie chcemy tego dziadostwa? Nie chcemy paszkowianki i wycienki tysięcy drzew pod Paszkowiankè, w czym Pan przewodzi? Dość tej hopokrzji!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły