Duże zmiany na linii WKD

Region

W związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi, na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej w okresie od 25 czerwca do 2 września roku, wystąpią ograniczenia w organizacji ruchu pociągów w rejonie stacji Warszawa Zachodnia.

Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała, że od niedzieli 25 czerwca, od godziny 3.00, zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy pociągów na linii WKD. Zmiana ta jest związana z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy stacji Warszawa Zachodnia, prowadzonej przez spółkę PKP PLK S.A. W wyniku modernizacji, tor nr 2 WKD (tor prawy w kierunku stacji Warszawa Śródmieście WKD) na odcinku od przystanku Warszawa Reduta Ordona do stacji Warszawa Śródmieście WKD zostanie wyłączony z użytku. Ruch pociągów na tym odcinku będzie prowadzony w obydwu kierunkach wyłącznie po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego).

Dodatkowo, w związku z realizacją kolejnego etapu robót budowlanych na linii WKD od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego, do połowy lipca wystąpią ograniczenia w godzinach 9.00-16.00 (w dni powszednie). W okresie od 26 czerwca do 7 lipca roku, ze względu na zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ulicy Nadarzyńskiej w Grodzisku Mazowieckim, zostanie wprowadzona trasa objazdowa dla zastępczej komunikacji autobusowej ZA1, obsługującej połączenia z Grodziska Mazowieckiego Radońska do Podkowy Leśnej Głównej w dni powszednie w godzinach 9.00-16.00.

Nowy specjalny rozkład jazdy pociągów i zastępczej komunikacji autobusowej WKD będzie obowiązywał od 25 czerwca (niedziela) do 2 września (sobota) i zostanie podzielony na trzy etapy.

Podczas pierwszego etapu, który będzie trwał od 25 czerwca do 9 lipca, obowiązywać będzie zamknięcie jednotorowe w rejonie stacji Warszawa Zachodnia oraz ograniczenia w dni powszednie w godzinach 9:00-16:00 na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska. W tym okresie, w dni powszednie, zostanie wprowadzona trasa objazdowa dla linii ZKA ZA1 z powodu zamknięcia przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ulicy Nadarzyńskiej w Grodzisku Mazowieckim.

Drugi etap potrwa od 10 lipca do 16 lipca i również będzie obejmować zamknięcie jednotorowe w rejonie stacji Warszawa Zachodnia oraz ograniczenia w dni powszednie w godzinach 9:00-16:00 na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska.

Trzeci etap rozpocznie się 17 lipca i potrwa do 2 września. W tym okresie również obowiązywać będzie zamknięcie jednotorowe w rejonie stacji Warszawa Zachodnia, a rozkład jazdy pociągów będzie taki sam we wszystkie dni tygodnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Duże zmiany na linii WKD”

  1. Jan pisze:

    W dniu 19.07.2023. Wkd o 6 rano osiąga już 20 min opóźnienia. Kompletny brak informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły