Druhowie z grodziskiej PSP podsumowali 2022 rok

Grodzisk Maz.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim podsumowali 2022 rok. Wygląda na to, że druhowie mieli pełne ręce roboty.

Przełom roku to zwykle czas podsumowań. Już na początku stycznia 2022 rok zdecydowali się podsumować grodziscy strażacy. Jak wyglądał stary rok w liczbach?

W 2022 roku strażacy wyjeżdżali do zdarzeń rekordowe 2150 razy, w tym 347 pożarów, 1644 miejscowych zagrożeń. Niepokojące jest to, że aż 159 razy wyjeżdżali do fałszywych alarmów. Taka ilość wyjazdów jeszcze nie zdarzyła się w historii KP PSP w Grodzisku. Najwięcej interwencji związanych było z usuwaniem skutków wiatrołomów spowodowanych silnym wiatrem w pierwszym kwartale 2022 roku.

Także w ubiegłym roku przeprowadzono z powodzeniem ćwiczenia jednostek ratowniczo-gaśniczych. Odbyły się one w ramach doskonalenia zawodowego strażaków. Mimo że były to ćwiczenia, przeprowadzono je w realnych obiektach. Strażacy działali w: Biogazowni w Kaskach, Szkole podstawowej w Szczęsnem, Galerii Podkowa, 3M Poland w Janinowie, Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej w Grodzisku Mazowieckim, Swedeponic w Kraśniczej Woli, Toyota Material Handling w Jaktorowie, Wojska Obrony Terytorialnej w Książenicach oraz Tesla Recykling w Grodzisku Mazowieckim.

Druhowie z OSP wzięli udział w dwóch szkoleniach. Pierwsze – dla Kierowców-Konserwatorów Sprzętu Ratowniczego – odbyło się w kwietniu. Drugie przeprowadzono od września do listopada – to podstawowe szkolenie dla strażaków ratowników OSP.

Przeprowadzono też 13 inspekcji gotowości oraz kontrole przestrzegania przepisów przeciwpożarowych. Na 105 obiektów w 68 stwierdzono 285 różnych nieprawidłowości. Na 38 odbiorów obiektów w 20 wniesiono sprzeciw, uwagi lub zastrzeżenia. W wakacje strażacy przeprowadzili 5 kontroli związanych z wypoczynkiem dzieci. Wszystkie przeszły je bez zastrzeżeń.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.