Drugi pociąg 19WE czeka na debiut

Region

Drugi z czterech nowych pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej dotarł już na Mazowsze. Teraz czeka na wypuszczenie na trasę.

Spółka SKM ma podpisaną umowę z firmą Newag na cztery pociągi 19WE, które w posiadanie „eskaemki” mają trafić najpóźniej w czerwcu. Jeden ze składów od 9 kwietnia już wozi pasażerów. Wkrótce na trasie może pojawić się kolejny.

– Wszystko zależy od odbioru. Drugi pociąg stoi na bocznicy w Tłuszczu i jest sprawdzany przez komisarzy odbiorczych – powiedział nam Tadeusz Płoński, dyrektor ds. Przewozów w SKM. Jeśli wszystkie urządzenia zostaną sprawdzone do niedzieli, to w poniedziałek drugi pociąg wyjedzie na trasę w miejsce pierwszego z nowych. Pierwszy natomiast zostanie sprawdzony, aby zobaczyć, czy wszystko działa sprawnie.

Płoński zdradził nam również, że w Nowym Sączu, gdzie swoją siedzibę ma Newag, testy przechodzi już trzeci pociąg 19WE. Być może na Mazowsze przyjedzie w połowie maja.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.