Drożeją śmieci w gminie Michałowice

Michałowice

W przyszłym roku w gminie Michałowice w życie wejdzie nowa uchwała dotycząca gospodarowania odpadami komunalnymi. Wraz z nią wyższe opłaty...

Żadną nowością jest to, że w gminach drożeje wywóz odpadów. Wobec kończących się umów z dotychczasowymi wykonawcami, gminy muszą zawierać nowe. W tym celu organizuje się całą procedurę przetargową i wybiera najkorzystniejszą ofertę. Problem w tym, że kwoty proponowane przez firmy nie są korzystne.

Najniższą ofertę w przetargu ogłoszonym przez gminę Michałowice złożyła firma Lekaro – 9,9 mln zł. Drugi pod względem ceny był Miejski Zakład Oczyszczania w Pruszkowie – 10,1 mln zł, a ostatnie przedsiębiorstwo Jarper – 14,6 mln zł.

Głosowanie nad uchwałą w tej sprawie odbyło się 3 grudnia podczas Sesji Rady Gminy Michałowice. „Za” głosowało ośmiu radnych, przeciw było aż siedmiu. Uchwała została przyjęta.

Zatem kolejna podwyżka w regionie stała się faktem. Mieszkańcy zapłacą 33 zł od osoby zamieszkującej nieruchomość za wywóz odpadów segregowanych. Ci którzy zdecydują się na kompostowanie odpadów mogą liczyć na zniżkę w wysokości 10 proc., czyli 3,3 zł. Co więcej, za odpady niesegregowane trzeba będzie zapłacić 66 zł od osoby.

Pełne nagranie z Sesji Rady Gminy Michałowice Nr XIV z 3 grudnia można zobaczyć tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 17

17 odpowiedzi na “Drożeją śmieci w gminie Michałowice”

 1. Remek pisze:

  Bogata gmina Michałowice powinna przestać szaleć z kompleksami szkolnymi, ścieżkami rowerowymi, wydarzeniami kulturalnymi. Powinna skupić się na opłacaniu rachunków mieszkańcom. Za śmieci, ścieki, czy gaz. Bo gmina jest bogata, ale mieszkańcy biedni.

 2. Andew pisze:

  Na krzaczki sadzone poza terminem sadzenia, na wiklinowe plotki, na remonty ulic które są w lepszym stanie niż cała okolica to kasa jest. A teraz podwyżka razy 3. Ciekawe co jeszcze. Nowa miotła i stare porządki..

 3. Grabarz pisze:

  Przyczyna wyższych opłat za odbiór odpadów komunalnych została opisana w pierwszym akapicie. Spodziewajcie się kolejnych podwyżek wskutek wzrostu cen prądu i minimalnego wynagrodzenia za pracę. Ktoś musi za to zapłacić. Jakimś wyjściem z sytuacji byłoby powołanie przez gminę Michałowice spółki komunalnej zajmującej się gospodarowaniem odpadami. Jednakże taka spółka musi dysponować odpowiednią infrastrukturą, a to kosztuje i oddziałuje na okoliczne nieruchomości. Narzekającym parweniuszom rekomenduję powrót w rodzinne strony. W Kielcach, Radomiu, czy na Lubelszczyźnie jest znacznie taniej. Nie ma przymusu mieszkania w Michałowicach ani w Komorowie.

  • tubylec pisze:

   na tym terenie mieszkam od 1955 roku… czy też jestem „parweniuszem” bo nie zgadzam się z takim ograbianiem mieszkańców???

   • Grabarz pisze:

    Patrzy punkt pierwszy. Gmina rozpisuje przetarg na odbiór odpadów. Będzie tylko drożej. Podziękuj władzy centralnej oraz jej wyborcom. Jeśli się nie zgadzasz, sam przetwarzaj śmieci.

 4. 1qaz pisze:

  a dlaczego nie uchwalili najwyzszej dopuszczalnej stawki 33,86 per osoba? Jesli maja takie braki finansowe to kazdy grosz sie przyda…chocby na krokusy.

 5. zgred pisze:

  I o co ten rwetes ? Toż to tylko 3 razy drożej niż dotychczas. Uwiodła was ćwoczki paniusia z korporacji to macie za swoje.

 6. Czytelnik wpr pisze:

  Gdzie i jak można zgłosić to, że się kompostuje?

 7. Ralph pisze:

  Podwyżka z 11zł na 33zł i gdy proponowano zmianę na 22zł to 8 przeciw/ 7 za. Pacheckiej i jej klitce trzeba będzie mocno podziękować gdy znowu będzie przed wyborami łazić od domu do domu dopraszając się głosów.

 8. Polo pisze:

  Za duża podwyżka.A na sadzenie krzaczkow gdzie popadnie są pieniądze

 9. wqrwiona pisze:

  Mamy segregować śmieci a ci złodzieje będą za to ceny podwyższać? Ile jeszcze tych podwyżek i za co?!!!

  • On pisze:

   Za eko terrorystów i 500 + dla dzieciorobów nierobów.

   • Dzieciorób pisze:

    mam 8 dzieci i miesięcznie odprowadzam około 11 000 zł PIT-u. Proszę mnie nie nazywać nierobem. Pozdrawiam.

    • On pisze:

     Źle zrozumiałeś. Miałem na myśli tych co nie pracują, bo nie chcą ale dzieci sobie robią, nie mając na ich utrzymanie. Do takich jak ty nie mam nic.

 10. John pisze:

  Powinno byc ” „Za” głosowało az ośmiu radnych, przeciw było tylko siedmiu.” Kuriozalna odpowiedz wice wojta, na zadanie pytanie :dlaczego przetarg na smieci zamiast planowanego 2go kwartalu, odbyl sie pod koniec 3go kwartalu – bo byly wakacje…. Robia z ludzi idiotow, ot co. Przy obecnej przewadze ludzi Pacheckiej wszystko zostanie przeglosowane. Nawet rozowa aleje lip w komorowie, jesli tyko zechca. Z jednej strony mowia o deficycie, a z drugiej strony kupuja dzialke pod lidla, z nadwyzki. Drodzy radni, urzednicy itd. , uczestniczac w radzie, sugeruje skupic sie na wniesionych sprawach ,a nie klepanie w klawiature latopow czy telefonow. Unikniecie dwudniowych sesji a i Wasze odpowiedzi beda merytoryczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11397

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
9017

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8520

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7293

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5758

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16