Drogowcy zamykają wyjazd z Działkowej i Przyszłości do Wojska Polskiego

Pruszków

Drogowcy rozpoczynają budowę ronda na wylocie z Pruszkowa. W związku z tym zostanie zamknięte jedno ze skrzyżowań z Wojska Polskiego.

Już niebawem na wjeździe do Pruszkowa od strony Grodziska Mazowieckiego zostanie zbudowane rondo. Skrzyżowanie ma upłynnić ruch w tym miejscu, poprawić parametry techniczne wzajemnego połączenia z Al. Wojska Polskiego z ul. Działkową, Przyszłości i Emancypantek. Zaplanowano tu rondo turbinowe, które zlikwiduje „wąskie gardło” na wjeździe do Pruszkowa.

Zanim jednak kierowcy skorzystają ze skrzyżowania w nowej formie, trzeba przygotować się na utrudnienia w związku z jego budową. Wiemy, od kiedy będzie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w rejonie tego skrzyżowania. – Zmiana organizacji ruchu nastąpi od 13 września, od godz. 8.00. Zamknięty zostanie wlot z Al. Wojska Polskiego w ul. Przyszłości i Działkową – informuje Monika Burdon z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i dodaje – Wykonawca prowadzi już roboty przygotowawcze związane z wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu. Prace budowlane rozpoczną się po wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu – kończy Burdon.

Wykonawca ronda – firma Skanska – ma 14 miesięcy od dnia podpisania umowy na budowę nowego ronda. Będzie ono zatem przejezdne w okolicy września 2024 roku. O wszystkich utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu będziemy informować Was na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Drogowcy zamykają wyjazd z Działkowej i Przyszłości do Wojska Polskiego”

 1. Krzyś. pisze:

  Takie „dziwne” ronda sprawdzają się jak jest mniejszy ruch i węższe drogi. Do tego potrzeba jeszcze odrobinę kultury i życzliwości. Tutaj będzie chaos, trąbienie, bluzgi, wymuszanie pierwszeństwa i stłuczki.

 2. Dd pisze:

  Wąskie gardło to w tej chwili jest na światłach w Komorowie. Co z tego że będzie rondo jak wszystkie samochody będą stały przy Brzozowej.

 3. Ło matko! pisze:

  Ponad rok będą budować to rondo? To nie jakaś pomyłka?

 4. As pisze:

  Rondo „usprawni ruch” – do następnych światełeczek i „czerwonej fali” , która namiętnie stosuje się w Pruszkowie… Nie wspominam o wąskiej drodze w kierunku Grodziska. Organizatorzy ruchu drogowego – tytani intelektu – wcale nieprzypadkowi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły