Drogi 718 i 719 narysują od nowa

Region

Drogowcy z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wybrali biuro projektowe, które wykona dokumentację projektową rozbudowy dróg wojewódzki nr 718 i 719.

Drogi wojewódzkie nr 718 i 719 w naszym regionie są niezwykle ważne. Drogowcy z MZDW chcą na nowo zaprojektować dwa duże fragmenty tych dróg. Dokumentacja ma obejmować rozbudowę DW 718 od węzła autostrady A2 . „Pruszków” do skrzyżowania DW 719 z ul. Partyzantów. To oznacza, że pruszkowska ulica Poznańska oraz fragment Al. Jerozolimskich do ul. Partyzantów ma zyskać nowe oblicze. Drugi „fragment” to projekt rozbudowy DW 719 od skrzyżowania z ul. Partyzantów do granicy Warszawy, czyli Al. Jerozolimskich, aż do granicy ze stolicą.

Drogowcom z MZDW dopiero za czwartym podejściem udało się pomyślnie rozstrzygnąć przetarg. Zgłosiło się do niego aż sześć firm. Większość ofert oscylowała w granicy 8-13 mln zł. Tymczasem najniższa opiewała na… niespełna 3,9 mln zł. Jak łatwo się domyślić to właśnie najniższa oferta złożona przez Europrojekt Gdańsk S.A. została uznana za najlepszą.

Niebawem nastąpi podpisanie umowy na przygotowanie dokumentacji projektowej. Od tego momentu wykonawca będzie miał 37 miesięcy na przygotowanie projektów

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Drogi 718 i 719 narysują od nowa”

 1. Adam pisze:

  Ustawa o zamówieniach publicznych umożliwia odrzucenie oferty o rażąco niskiej cenie, która bardzo odbiega od pozostałych. Dziwię się, że z tego nie skorzystano, bo wybrana oferta wygląda jakby zgubiła zero. Jeszcze bardziej fascynuje mnie projektowanie przez półtora roku. Co się w tym czasie dzieje? Rysują po pół kreski dziennie?

 2. Rysio pisze:

  Najwyższy czas kurcze !

 3. Gość pisze:

  Nikogo nie dziwi taki rozstrzał ceny? Skoro większość dała oferty pomiędzy 8 a 13 mln a jeden wariat na niespełna 1 mln to już powinna się zapalić czerwona lampeczka. Naprawdę jestem ciekaw tych projektów. Byle tylko nie rysowały ich dzieci z przedszkola co by się zmieścić w kwocie z oferty:)

  • Rollo pisze:

   Po prostu te 6 firm było ze sobą ugadane, że wygrać ma tak, która wygrała, stąd takie różnice 🙂

 4. Adam pisze:

  To projekty a kiedy powstanie inwestycja, strach pomyśleć.

 5. dajan55 pisze:

  Przez 37 miesięcy to oni zapomną że cośkolwiek podpisywali !.A wiadukt pewnie się rozsypie !.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły