Dotacje na drogi. Kto otrzyma dofinansowanie?

Region

Ponad 66 mln zł otrzymają samorządy z województwa mazowieckiego na modernizację łącznie 33 km dróg. 5 października w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie umów.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządów oraz Wicewojewoda Mazowiecki – Sylwester Dąbrowski i Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Michał Prószyński.
Dofinansowanie na modernizację dróg samorządy otrzymają w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dzisiaj podpisujemy umowy na kwotę 66 mln zł. Jednak warto podkreślić, że w tej kadencji jednostki samorządu terytorialnego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymały ponad 1,1 mld zł. Długość odcinków dróg objętych dofinansowaniem to prawie 1 200 km. Powstało również 359 przejść dla pieszych – wyliczał podczas uroczystości Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Które samorządy z naszego regionu otrzymają dofinansowanie? Gmina Raszyn otrzyma ponad 5,5 mln zł na przebudowę ul. Miklaszewskiego na odcinku od ul. Starzyńskiego w Dawidach Bankowych do ul. Długiej w Ładach. Następnie pieniądze otrzyma gmina Michałowice. 981 tys. zł na rozbudowę ul. Parkowej w Opaczy Małej, Michałowicach Wsi i Osiedlu. Pieniądze trafią także do gminy Brwinów. Otrzyma ona ponad 5,2 mln zł na rozbudowę ul. Szkolnej w Żółwinie.

Przyznane pieniądze mają być przeznaczone na remonty dróg powiatowych i gminnych, budowę mostów w ciągach dróg, zadania mających na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. To także dofinansowanie na budowę lokalnych obwodnic.

Ogrom pracy przy realizacji programów rządowych to wspólne działanie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego i samorządów. To nie są tylko statystyki, tabele, ale realne działania. Warto podkreślić, że przekazywane pieniądze pomagają rozwiązywać konkretne problemy – mówi Michał Prószyński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Dotacje na drogi. Kto otrzyma dofinansowanie?”

 1. Brwinowianin pisze:

  Tu cytat-
  „Dofinansowanie na modernizację dróg samorządy otrzymają w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.”
  A wszystko to zostanie zlikwidowane jeśli kolejne wybory parlamentarne wygrają antypolacy z totalnej komunistycznej opozycji (PO-KO-TRZASK.-2050).
  I co lewactwo powie, że to tez jest „rozdawalnictwo” i trzeba ukrócić ?
  Wasza tępota jest wręcz niewyobrażalna !

  • Adam pisze:

   Wcześniej były schetynówki na ten sam cel. Ponieważ jesteś tępym trollem, to oczywiście nie wspomniałeś o tym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły