Dom w cenie mieszkania – RONSON Development buduje ekologiczne domy w Falentach

RONSON Development jest ogólnopolskim deweloperem, który od ponad 20 lat buduje mieszkania w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie. Dywersyfikacji geograficznej towarzyszy ta produktowa. W portfolio dewelopera można znaleźć duże, zaprojektowane wieloetapowo osiedla, kameralne projekty o podwyższonym standardzie, luksusowe wille oraz domy. Ten ostatni produkt to jednocześnie ekologiczna wizytówka dewelopera, od lat wdrażającego „standard Ronsona” – pakiet rozwiązań ekologicznych w każdym z realizowanych projektów.

EKO Falenty to odpowiedź na potrzeby dzisiejszych klientów. Z jednej strony, nabywcy coraz chętniej szukają przestrzeni do życia poza miastem, z dala od miejskiego zgiełku i w otoczeniu przyrody. Z drugiej strony, mocnym atutem podmiejskich lokalizacji jest ich cena, która pozwala zamienić mieszkanie w centrum miasta na dom w obrębie aglomeracji. – Ceny za m2 domu w EKO Falentach rozpoczynają się już od 7 700 zł, a ceny globalne za dom już od 592 tys. zł, co stanowi równowartość 2-pokojowego mieszkania w centralnych lokalizacjach stolicy – mówi Andrzej Gutowski, wiceprezes, dyrektor sprzedaży RONSON Development. Jak podkreśla, RONSON jest dla swoich klientów stabilnym i bezpiecznym partnerem, dlatego w projekcie zapewniona jest gwarancja stałej ceny oraz możliwość odroczonego kredytowania.

W pierwszym etapie projektu EKO Falenty powstaną 42 nowoczesne domy w zabudowie szeregowej, o powierzchniach od 75 do 139 m2. Wszystkie będą wyposażone w rozwiązania ekologiczne.

EKO Falenty – ekologiczna wizytówka dewelopera

Inwestycja w Falentach od samego początku była projektowana jako nasza EKO wizytówka. Tworzone dziś nieruchomości, aby zasłużyć na miano nowoczesnych, muszą być przede wszystkim ekologiczne i projektowane w duchu zrównoważonego rozwoju. Cieszymy się, że nasza firma jest prekursorem tego trendu w Polsce – mówi Karolina Bronszewska, Dyrektor Marketingu i Innowacji RONSON Development. – Robimy to z myślą o ochronie planety, ale także oszczędnościach, jakie w dłuższej perspektywie staną się udziałem przyszłych mieszkańców.

Deweloper zaplanował w inwestycji m.in. takie rozwiązania jak rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, dzięki której ze zużytego i odprowadzanego powietrza odzyskiwane jest ciepło, które następnie służy do ogrzania w rekuperatorze powietrza  świeżego. – Zastosowanie takiego systemu pozwala na realne oszczędności w zakresie ogrzewania domu – mówi Karolina Bronszewska. Jak podkreśla, rekuperacja ma też właściwości filtrujące – oczyszcza powietrze ze smogu i alergenów, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla alergików.

W projekcie będą także wykorzystane kotły kondensacyjne oraz oświetlenie LED, a inwestycja zostanie wykonana przy użyciu ekologicznych materiałów budowlanych. – W obrębie inwestycji zastosujemy także system, w którym wody opadowe z dachów budynków odprowadzane będą poprzez rury spustowe zewnętrzne oraz odwodnienia liniowe do projektowanego na terenie osiedla otwartego zbiornika wód opadowych. Każdy obiekt będzie wyposażony w zewnętrzne naziemne zbiorniki retencyjne, umożliwiające wykorzystywanie wody opadowej do podlewania zieleni na terenie działki – mówi Karolina Bronszewska.  I dodaje – Falenty to oaza zieleni. Stojąc na działce, z jednej strony widzimy Pałac Kultury i Nauki oraz panoramę miasta, z drugiej, rozległe tereny rekreacyjne, które udostępnimy przyszłym mieszkańcom. Falenty to naprawdę wyjątkowa inwestycja w naszym portfolio. Zadbamy tam także o potrzeby najmłodszych mieszkańców. Wraz z budową kolejnych etapów inwestycji powstaną dwa boiska oraz plac zabaw.

Inwestycję EKO Falenty, dzięki bliskości dróg szybkiego ruchu – S8 oraz S2, wyróżnia doskonałe skomunikowanie z Warszawą, szczególnie centrum biznesowym na Służewcu, gdzie swoje siedziby mają największe korporacje. W ścisłym centrum Warszawy można się znaleźć w ciągu dwóch kwadransów, a dawna Galeria Mokotów (obecnie Westfield Mokotów – red.) jest oddalona o 15 minut jazdy samochodem. Najbliższa szkoła znajduje się w odległości 2 km.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.