Dom Dziecka w Sochaczewie ze wsparciem od CPK

CPK

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Atria” otrzyma dofinansowanie od CPK. Umowa zstała podpisana 26 czerwca.

Pod opieką Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Atria” znajduje się na stałe 27 podopiecznych. Dwa lata temu oddano do użytku nowy gmach dla tej instytucji, jednak należy dokończyć prace remontowe wokół niego. To właśnie na ten cel Dom Dziecka otrzymał 403 tys. zł od CPK.

– To dzieciom i pracownikom oddaliśmy decyzję, co ma powstać na nowo kupionej działce. Tak powstała koncepcja i projekt zmian. Ale trzeba było znaleźć pieniądze na realizację tego projektu. I tu z pomocą przyszła spółka CPK, która, jak widzimy, wspiera nie tylko infrastrukturę drogową, ale również lokalne działania społeczne – podkreśliła Jolanta Gonta, starosta sochaczewski.

W ostatnim czasie w ośrodku położono już kostkę brukową, co udało się zrealizować przy wsparciu CPK. Do dokończenia zostało jeszcze zagospodarowanie ogrodu obok placówki. Dofinansowanie z Centralnego Portu Komunikacyjnego zostanie przeznaczone m.in. na wybudowanie dla wychowanków domu dziecka dwóch wiat, utworzenie siłowni zewnętrznej, zamocowanie leżaków, huśtawek i hamaków. W dalszej kolejności ze środków posadzone zostaną rośliny i trawy, wykonane będą alejki oraz montaż oświetlenia.

– Gdy usłyszeliśmy od Pani starosty o potrzebach placówek w Sochaczewie wiedzieliśmy, że chcemy włączyć się w ten projekt. CPK konsekwentnie wspiera potrzeby lokalnej społeczności i inicjatywy realizowane przez tutejsze samorządy. Umożliwienie zagospodarowania tego terenu dla dzieci tak, jak sobie wymarzyły, to szlachetna inicjatywa dlatego cieszymy się, że możemy dołożyć do niej swoją „cegiełkę” – przyznała Katarzyna Dobrońska, dyrektor Pionu Relacji i Rozwoju Otoczenia CPK.

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) spółka CPK współfinansowała dotychczas zakupy i projekty ważne dla gmin i mieszkańców z terenu inwestycji. Był to m.in. zakup nowych autobusów dla Grodziska Mazowieckiego, pięciu wozów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) z bezpośredniego otoczenia przyszłego lotniska CPK, nowego sprzętu do działań ratunkowych dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR) czy budowa lądowiska dla lotniczego pogotowania ratunkowego w Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim.

Centralny Port Komunikacyjny uruchomił również program sportowy dla dzieci i młodzieży, którego celem jest promocja aktywnego, zdrowego stylu życia. Projekt zakłada m.in. organizację zawodów sportowych oraz obozów wakacyjnych. Na obszarze planowanej inwestycji CPK spółka już tego lata uruchomi program „Sportowe Granty CPK”, o które będą mogły ubiegać się lokalne kluby i stowarzyszenia sportowe.

/CPK

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.