Dołącz do załogi #Mikiteam

Akcja charytatywna

Rejestrując się w bazie Fundacji DKMS, Ty dziś także możesz zostać bohaterem – mówi Mikołaj, oczekujący na dawcę szpiku pilot. Każdy może zostać dawcą szpiku, wystarczy, że zarejestruje się w bazie DKMS.

Choroba spadła na niego jak grom z jasnego nieba. A przecież niebo to jego „biuro”. Mikołaj do niedawna był zdrowym człowiekiem, bez chorób. Dzisiaj oczekuje na przeszczep szpiku.

Od momentu usłyszenia diagnozy ogrom informacji był przytłaczający, uczucie lęku, strachu i jednocześnie bardzo złe samopoczucie. To były bardzo trudne chwile, które udało mi się przetrwać dzięki rodzinie i moim przyjaciołom – mówi Mikołaj.

Teraz jest leczony chemioterapią, która powinna zakończyć się przeszczepem szpiku. Tylko takie rozwiązanie da najlepsze efekty i zagwarantuje wyjście z choroby.

Białaczka odbiera mu czas. Czas z rodziną – żoną i dziećmi – oraz czas w powietrzu. Od dziecka fascynowałem się lotnictwem, marzyłem, żeby latać. W zasadzie wychowałem się na lotnisku, dzięki pasji moich rodziców. Nigdy nie wyobrażałem sobie, żebym mógł wykonywać inny zawód. Można powiedzieć, że lotnictwo mam we krwi – podkreśla Mikołaj.

Ojciec Mikołaja – kpt. Tadeusz Wrona jest dla wielu bohaterem. Jednakże bohaterem może być każdy z nas. Rejestracja to tylko kilka chwil, a może odmienić życie.DKMS

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.