Dokonał rozboju – wpadł, gdy po raz drugi przyszedł po pieniądze

Grodzisk Maz.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z grodziskiej komendy, udało się zatrzymać mężczyznę podejrzewanego o rozbój. 35-latek wpadł pod domem pokrzywdzonego, teraz grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do komendy w Grodzisku Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o rozboju. Pokrzywdzony podczas rozmowy wyjaśnił, że sprawca wszedł w nocy do jego mieszkania i zażądał pieniędzy. Kiedy ich nie dostał, zaczął bić i kopać pokrzywdzonego. Ten wydał mu niewielką sumę. Potem 35-letni napastnik zagroził pokrzywdzonemu, że jeśli do rana nie otrzyma pieniędzy, podpali mu dom.

Policjanci natychmiast rozpoczęli działania w kierunku ustalenia sprawcy. Po analizie informacji wytypowali podejrzanego. W jakich okolicznościach został zatrzymany? Funkcjonariusze razem z pokrzywdzonym pojechali pod jego dom. Okazało się, że jest tam już także podejrzewany mężczyzna. Został on szybko rozpoznany przez zgłaszającego i zatrzymany – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych z KPP w Grodzisku Mazowieckim.

Wszystkie zebrane przez policjantów materiały dowodowe zostały przekazane Prokuraturze Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim. Funkcjonariusze doprowadzili tam 35-latka, który usłyszał zarzuty rozboju i gróźb w warunkach recydywy. Prokurator dodatkowo złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego, do czego sąd się przychylił. Agresorowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Dokonał rozboju – wpadł, gdy po raz drugi przyszedł po pieniądze”

  1. Xiao Ciao 7 pisze:

    Znam go, to paca. Niestety, musiał to zrobić.jest uzależniony od najtańszych trunków, tzw. gleborzutow. Na co dzień prostytuuje się by zdobyć na nie piniadze. Stoczył się po tym jak nie znalazł dudy w asmecie…

  2. Q pisze:

    Grozi 12 ale wyjdzie zaraz. Wtedy stawka wzrośnie.
    Obym się mylił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły