Dofinansowanie dla Grodziska z programu „Radosna szkoła”

Region

Rządowy program „Radosna szkoła” ma pomóc placówkom oświatowym przystosowanie do przyjęcia najmłodszych uczniów. Gmina Grodzisk otrzymała na ten cel dotację w wysokości 197 tys. złotych.

Aż trzy szkoły z terenu Grodziska Mazowieckiego otrzymają pieniądze na przystosowanie do przyjęcia najmłodszych uczniów. Największą kwotę otrzyma Szkoła Podstawowa na 4 znajdująca się przy ulicy Zielony Rynek 2. Na utworzenie przy tej placówce placu zabaw zostanie przeznaczona kwota 230 tys. złotych, z czego połowa pieniędzy pochodzić będzie z dotacji. Kolejne dwie placówki, które otrzymają wsparcie materialne to Szkoła Podstawowa nr 6 (zakup pomocy dydaktycznych z dotacji w wysokości 12 tys. zł) oraz Szkoła Podstawowa nr 1 (zwrot kosztów zakupu pomocy dydaktycznych również w kwocie 12 tys. złotych).

W ubiegłym roku dofinansowanie z programu „Radosna Szkoła” w wysokości 30 tys. złotych otrzymała Szkoła Podstawowa nr 4 oraz jej filia w Książenicach. Za uzyskane pieniądze zakupiono miękkie klocki, piłki, materace, piankowe elementy do ćwiczeń, układanki i gry planszowe.

Program „Radosna szkoła” realizowany jest od 2009 roku. Przez kolejne 5 lat (do 2014 roku) ma wspierać organy prowadzące placówki oświatowe w przystosowaniu dydaktycznym związanym z obniżeniem wieku rozpoczęcia obowiązku szkolnego. Pieniądze z dotacji mają być przeznaczone na sprzęty poprawiające aktywność ruchową najmłodszych uczniów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.