Dofinansowanie do sterylizacji i kastracji psów i kotów w Pruszkowie

Pruszków

Gmina Pruszków otrzymała dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego na realizację zadania „Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Pruszków”. Pieniądze te pozwolą na kastrację i sterylizację psów i kotów po niższych kosztach.

Dofinansowanie z Samorządu Województwa Mazowieckiego gmina Pruszków otrzymała w ramach „Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2023”. Dotacja wyniesie do 20 tys. zł i pozwoli na obniżenie kosztów kastracji oraz sterylizacji psów i kotów o 50%, a także w całości pokryje koszt elektronicznego znakowania czworonogów.

Oferta jest skierowana do mieszkańców Pruszkowa którzy rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie, a wskazany w dokumencie adres podatnika wskazuje na zamieszkanie na terenie Pruszkowa.

Jak można otrzymać dofinansowanie? Należy złożyć pisemne oświadczenia o woli przeprowadzenia zabiegu oraz zobowiązanie do uiszczenia lekarzowi weterynarii bezpośrednio po wykonanym zabiegu pozostałych 50% kosztów – wzór oświadczenia można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Pruszkowa przy ul. Kraszewskiego 14/16 (pokój nr 17) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: srodowisko@miasto.pruszkow.pl. Do tego należy okazać pierwszą stronę PIT za poprzedni rok wraz z potwierdzeniem jej złożenia oraz okazać dowód aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie (w przypadku psów).

Po otrzymaniu dopłaty, koszty ponoszone przez mieszkańca wynoszą:
– 200 zł – sterylizacja psa (samica),
– 110 zł – kastracja psa (samiec),
– 90 zł – sterylizacja kota (samica),
– 45 zł – kastracja kota (samiec).

Czipowanie oraz zabiegi sterylizacji/kastracji zwierząt wykonywane będą w Przychodni Weterynaryjnej Sylwia Szymańska przy ul. Hubala 7 w Pruszkowie, tel. 22 729-07-98. Przypominamy, że na terenie Miasta Pruszkowa nie obowiązuje podatek od posiadanego zwierzęcia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.