Wiadomości
Autor artykułu: Ewelina Latosek | 21 stycznia 2020 13:30 |
7We wtorek w samo południe do szkoły podstawowej nr 5 w Pruszkowie przyjechała kolorowa ciężarówka wyładowana po brzegi książkami, które dzieci wygrały w konkursie organizowanym przez popularną sieć księgarni.
To nagroda w 4. edycji konkursu Empiku „Tysiąc powodów by czytać”. Dzieciaki z Pruszkowa zdobyły ją za przygotowanie pracy plastycznej, która przedstawiała scenę z wybranej książki. Ich rysunek ukazuje psa Lampo ze znanej wszystkim opowieści „O psie, który jeździł koleją”. Zwycięzców konkursu wybrali użytkownicy aplikacji mobilnej, którzy w tym roku oddali rekordową liczbę głosów – było ich aż 925 066.
Uczniowie dawali z siebie wszystko, aby zdobyć liczbę głosów, która zapewni im wygraną. Stworzyli kilka filmików zachęcających, aby na nich głosować, które umieścili w sieci.
– Bardzo nas cieszy, że konkurs, który organizujemy z roku na roku wywołuje w uczniach i ich opiekunach coraz więcej pozytywnych emocji, zapału i motywuje ich do wspólnej pracy. W Empiku wierzymy, że każda książka to przynajmniej jeden powód do tego, aby rozpocząć przygodę z czytaniem. Uważamy, że biblioteki szkolne, a przede wszystkim ich pracownicy, mają wielki wpływ na zarażanie dzieci pasją do czytania. Ważne jest to, że uczniowie zwycięskich szkół w naszym konkursie sami wybierają tytuły, które trafią na biblioteczne półki – są to więc te wymarzone i wyczekiwane lektury. Zależy nam na tym, aby książki były inspiracją do odkrywania świata i jego tajemnic oraz do pogłębiania pasji i zainteresowań młodych ludzi – mówi Justyna Chmielewska, organizator konkursu.
Wśród laureatów konkursu znalazła się jeszcze jedna szkoła z naszego regionu. To Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie.
Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.
Przyjechały książki, brawo! Ale dzieci z SP 5 nie mogą dojechać na stadion czy do Ośrodka Kultury na spektakl ponieważ nie istnieje komunikacja pomiędzy tą częścią miasta a centrum. Dobrze, że pan Makuch ma samochód, musiałby na piechotę lecieć tak jak dzieci ze szkoły…
Książki zostały wygrane w konkursie Empik, a nie kupione z pieniędzy podatnika
Brawo SP nr 5. Dziękujemy też Panu Prezydentowi za nagłośnienie sprawy głosowania w konkursie empiku Wspaniała sprawa. ?
A Pan prezydent to po co tam?
Jak to po co? By przypomnieć o swoim istnieniu. Czyli dla tak zwanego lansu. W końcu zdaje się być od tego ekspertem.
na zdjeciach dostrzegam postać Pana Burmistrza, natomiast nic na jego temat nie odnajduje w artukule. Gdzie opiekunowie klas?
Pan Burmistrz jest opiekunem wszystkich klas w pruszkowskich podstawówkach. Dba o nie jak ojciec najlepszy.