Dni Piastowa: znamy szczegóły

Region

Coroczne święto Piastowa tradycyjnie odbędzie się w pierwszych dniach maja. Punkt kulminacyjny stanowić ma koncert Maryli Rodowicz, o czym już pisaliśmy. Dla mieszkańców organizatorzy przygotowali jednak więcej propozycji.

W sobotę 1 maja o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Brandta zorganizowane zostaną Otwarte Mistrzostwa Piastowa w Scrabble. Układać słowa będzie mógł każdy, kto zapisze się do rywalizacji (od godz. 10.00). Również o godz. 11.00 na terenie przy Ochotniczej Straży Pożarnej będzie można zjeść strażacką grochówkę, obejrzeć pokazy ratowniczo-gaśnicze i rywalizować w konkursach z nagrodami. A wszystko to w ramach Pikniku z okazji Dnia Strażaka.

Drugi dzień święta miasta rozpocznie się od zawodów tenisowych. Na kortach przy ul. 11 Listopada najpierw rywalizować będą dzieci i młodzież, a potem rodziny zmierzą się w bocce. Jest to gra w kule. Niemal jednocześnie w Szkole Podstawowej nr 2 przy Al. Krakowskiej odbędą się Otwarte Mistrzostwa Piastowa w Szachach Szybkich. Po południu w LO im. Mickiewicza zorganizowane zostanie ognisko poetyckie.

Najwięcej atrakcji na mieszkańców będzie czekać w poniedziałek 3 maja. Już od godz. 9.00 ruszy piłkarski Turniej „Dzikich Drużyn”. Zapisy przeprowadzone będą od 26 do 30 kwietnia, w godz. 17.00 – 20.00 w budynku MKS Piast Piastów. Dla najmłodszych zorganizowany zostanie piknik rodzinny „Bajkolandia” w parku przy Al. Krakowskiej. Początek o godz. 12.00. O tej samej porze ruszy zabawa na ergometrach wioślarskich, którą poprowadzi brązowy medalista olimpijski w wioślarstwie Kajetan Broniewski. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy szermierki i judo. Przy Al. Krakowskiej odbędzie się natomiast turniej koszykówki ulicznej „Piastball 2010”.

O godz. 14.00 ulicami miasta przebiegną uczestnicy Otwartego Biegu Ulicznego „Konstytucji 3 Maja”. Start i metę przewidziano na terenie SP nr 2. Trasa wytyczona zostanie ulicami: Krakowską, Toruńską, Małachowskiego, Orła Białego i Warszawską. Dzieci i młodzież rywalizować będzie na dystansie ok. 1800 m, a dorośli ok. 7200 m. Zgłaszać można się mailowo na adres piastow@zhp.pl lub w Biurze Biegu w dniu zawodów między godz. 12.00 i 13.00.

Wieczorem na terenie OSP odbędą się koncerty, z których najwięcej uwagi przykuje z pewnością występ Maryli Rodowicz. Wcześniej na scenie pojawi się The 2 Brothers, dzieci z programem artystycznym „Akademia Pana Kleksa” i grupy z MOK.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.