Długi weekend na drogach: więcej kontroli

Region

W pierwsze dni maja nad naszym bezpieczeństwem czuwać będzie więcej policjantów niż zwykle.

W powiecie pruszkowskim patroli należy spodziewać się tradycyjnie na al. Krakowskiej i Katowickiej. Mundurowi zwrócą uwagę na kierowców wyjeżdżających z Raszyna, Nadarzyna i Brwinowa oraz poruszających się po Pruszkowie. Głównie sprawdzana będzie prędkość i trzeźwość kierowców. W powiecie grodziskim policja nie wyznacza szczególnych miejsc. Kontroli należy spodziewać się wszędzie.

W ubiegłym roku sytuacja na drogach była spokojna. W Pruszkowie i okolicach nie doszło do żadnego wypadku, policja odnotowała 15 kolizji, w tym 5 w samym Pruszkowie. Godne podziwu są statystyki trzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali tylko jednego pijanego rowerzystę.

W powiecie grodziskim w ubiegłoroczny długi weekend majowy doszło do czterech wypadków, w których zostały ranne cztery osoby. Kierowcy spowodowali osiem kolizji. Policja zatrzymała dwóch nietrzeźwych – kierowcę i rowerzystę.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Grill gazowy