Długi i bezpieczny weekend – będą policyjne kontrole

Region

Od 30 maja rozpoczyna się długi weekend, który będzie trwał do niedzieli. Policjanci z Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego zapowiadają dodatkowe patrole i wzmożone kontrole.

Od 30 maja do 2 czerwca możemy cieszyć się długim weekendem (o ile wzięliśmy w urlop na piątek). Wiele osób zdecydowało się na wyjazd. Dlatego też policjanci będą szczególnie dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu i zapowiadają wzmożone kontrole.

W tych dniach policyjna „drogówka” będzie sprawdzać stan techniczny pojazdów, liczbę przewożonych osób, zgodnie z tym co wpisano w dowód rejestracyjny. Ponadto mundurowi zwrócą uwagę na zapięte pasy i dziecięce foteliki.

Kierowcy, którzy będą łamać przepisy ruchu drogowego i podróżować z nadmierną prędkością muszą liczyć się z konsekwencjami. Wraz ze zmianą taryfikatora mandaty za nieprzepisowa jazdę mogą mocno „uderzyć po kieszeni”. Warto pamiętać, że policjanci do walki z drogowymi piratami używają dronów.

– Kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści, motorowerzyści i rowerzyści, podobnie jak piesi, są niechronionymi uczestnikami ruchu i lekceważenie ich praw na drodze może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Natomiast użytkowników jednośladów, zwłaszcza motocyklistów, przestrzegamy przed brawurą i lekkomyślnością – podkreślają policjanci.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Długi i bezpieczny weekend – będą policyjne kontrole”

  1. Kierowca pisze:

    Widzę poprawę, ktoś w końcu dostrzegł że podróżowanie z nadmierną prędkością to nie jedyne czego może pilnować policja i oprócz łatwego wyciągania kasy można się skupić na faktycznej poprawie bezpieczeństwa. Brawo.
    Widziałem już takie akcje drony świetnie wyłapują niebezpiecznych ale powolnych którzy wyprzedzają jeszcze powolniejszych od siebie przed pasami. Mandat to marne 1500 zł ale zawsze lepsze to już nic wobec bandziora drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły