Dlaczego warto mieć w domu reprodukcje znanych obrazów?

Art. Sponsorowany

Obraz to świetne dopełnienie przestrzeni domowego zacisza. Niestety z uwagi na cenę nie każdy może pozwolić sobie na zawieszenie na ścianie oryginalnego dzieła. Wówczas warto kupić reprodukcję.

Reprodukcja to wierne odwzorowanie oryginału tworzone mechanicznie – najczęściej drukowane na specjalnym płótnie. W sklepie Bimago jesteśmy wierni zasadzie, iż piękno nie przemija, dlatego w naszym bogatym asortymencie znajdują się reprodukcje obrazów wielkich mistrzów, takich jak: da Vinci, Rafael Santi czy Rembrandt. Mimo że nad twórczością klasyków często ciąży widmo konwencji, nie oznacza to, iż ich dzieł nie można interpretować na nowo. Klasyczny portret, sugestywny krajobraz, a może sztuka sakralna? To wszystko znajdziesz w Bimago.

Znane obrazy – prestiż i elegancja

Znane obrazy słynnych malarzy to prestiż płynący z elegancji i szyku. Prace wybitnych artystów powinniśmy eksponować zwłaszcza w pomieszczeniach reprezentacyjnych, do których należy salon. Dzieło umieszczone w centralnym punkcie pokoju będzie dobrze widoczne dla gości. Ci powinni docenić klasę wynikającą ze zorientowania gospodarza w sztuce światowego formatu.

Dla osób zakochanych w malarstwie XV- i XVI-wiecznym inspiracją mogą być sceny religijne, które przedstawiają obrazy Leonardo da Vinci. Zwolennikom klasyki do gustu powinny przypaść również kompozycje Rafaela Santiego czerpiącego z dorobku Leonarda. Jeśli jesteśmy rozmiłowani w epoce baroku, możemy sięgnąć po reprodukcje Rembrandta. Holenderski artysta upodobał sobie portrety i obrazy martwych natur wykonane techniką światłocienia; pogłębiającą nastrojowość i dodającą szczypty dramatyzmu.

Reprodukcje znanych obrazów – dobierz obraz do swojego charakteru

Reprodukcje oprócz spełnienia roli estetycznej mogą być też poniekąd urzeczywistnieniem naszych pasji. Za stosunkowo niewielką cenę mamy bowiem możliwość zakupu obrazu (choć wyłącznie w formie substytutu), który od dawna chcieliśmy mieć w swojej kolekcji.

Obrazy warto dobierać pod kątem charakteru. Mocniejsza kreska odzwierciedla większy temperament właściciela, z kolei subtelniejsze pastele będą pasować do osób o nieco mniej porywczej osobowości.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.