Decydują się na Pruszków

Pruszków

Ludzie cały czas migrują i zmieniają miejsce zamieszkania. Okazuje się, że Pruszków dla wielu jest atrakcyjnym miastem, w którym mogą podjąć pracę i założyć rodzinę.

Pruszków wziął udział w badaniu porównującym 21 miast pod kątem łatwości rozpoczęcia samodzielnego życia przez osoby młode. Jakie kryteria brano pod uwagę? W badaniu uwzględniono możliwość znalezienia dobrze płatnej pracy, założenia firmy, zakupu mieszkania, ofertę kulturalną, bezpieczeństwo, sport, politykę prorodzinną czy edukację.

Wynik badania dla wielu może być zaskakujący. Pruszków znalazł się na 4. pozycji. Lepsze okazały się tylko Zielona Góra, Warszawa i Rzeszów. Pruszków okazał się najlepszy w kategorii polityka prorodzinna, jednak pozostałe wyniki pozwoliły na zajęcie miejsca w ścisłej czołówce.

Przejdźmy do danych statystycznych. Pruszków jest miastem, które stale się rozwija. Miasto liczy ponad 60 tys. mieszkańców. Pruszków może pochwalić się również pięknymi parkami. Nie brakuje przedszkoli, szkół podstawowych oraz średnich. Pruszków jest skomunikowany Warszawą dzięki dostępności kursów Kolei Mazowieckich, pociągów SKM i WKD. 

Według dostępnych danych do Pruszkowa więcej ludzi sprowadza się niż podejmuje decyzję o wyprowadzce. W 2015 roku saldo migracji zewnętrznej wyniosło 871 osób. Na miejsce zamieszkania Pruszków wybrali mieszkańcy 147 miejscowości. Skąd przybyło najwięcej osób? Przede wszystkim do Pruszkowa trafili mieszkańcy pobliskich miejscowości. 305 osób z Warszawy, 71 z Piastowa i 61 z Brwinowa. Warto dodać, że w latach 2010-2014 w Pruszkowie zameldowało się 7 tys. osób.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.