Darmowe przejazdy WKD dla uczniów i seniorów z Podkowy

Podkowa Leśna

Dzieci i młodzież do 26 roku życia, która się uczy oraz seniorzy (65+) z Podkowy Leśnej będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów kolejkami WKD w obrębie miasta – Podkowa Zachodnia, Główna, Wschodnia.

To efekt kilkumiesięcznych rozmów podkowiańskiego urzędu z zarządem Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Jak wspominaliśmy w zajawce uprzywilejowani zostali seniorzy oraz młodzież ucząca się. Aby skorzystać z bezpłatnych przejazdów trzeba będzie mieć Kartę Mieszkańca. Ta jest w przygotowaniu i wkrótce ma być wydawana w urzędzie.

Zainteresowani będą mogli nabyć bilet „0” (bezpłatnie), który pozostaje ważny  od momentu skasowania w obrębie miasta. W przypadku kontroli będzie się trzeba wylegitymować dokumentem określającym wiek (legitymacja, dowód itp) oraz biletem i Kartą Mieszkańca – poinformował Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.