Damskie perfumy – doskonały prezent dla bliskiej osoby

Art. Sponsorowany

Świat perfum to duża różnorodność obejmująca wiele kompozycji zapachowych. Dobrze skomponowany zapach potrafi oczarować i skutecznie pobudzić zmysły. Bardzo istotne jest także to, by perfumy sprawiały, że czujemy się dobrze. Dlatego muszą być dobrane do naszego gustu, tak by ich aromat nie drażnił nas i by były dopełnieniem naszej osobowości. Takie wytyczne są też wskazane, gdy chcemy kupić damskie perfumy dla bliskiej osoby.

Zapachy oddziałujące na zmysł węchu (najbardziej pierwotny ze zmysłów człowieka i najwcześniej się wykształcający) mają duży wpływ na codzienne funkcjonowanie. Potrafią drażnić, koić i sprawiać, że odczuwamy przyjemność. Zapachy to także emocje i różne skojarzenia oraz wspomnienia. Często wystarczy moment kontaktu z danym zapachem, a przed oczami stają nam nawet najbardziej odległe zdarzenia. Dlatego też na co dzień lubimy otaczać się zapachami, które sprawiają, że czujemy się komfortowo. Takimi, które wprawią nas w dobry nastrój, dodają pewności siebie, czy sprawiają, że czujemy się wyjątkowo atrakcyjnie. Biorąc pod uwagę różne upodobania klientek, producenci perfum wychodzą naprzeciw różnym gustom, jeśli chodzi o zapachowe kompozycje. Dlatego też oferta perfum różnych marek jest bardzo bogata. W związku z tym, zanim ruszymy w poszukiwaniu wymarzonego zapachu dla siebie czy kogoś bliskiego, warto rozeznać się w bogatym i złożonym świecie perfum.

Perfumy, woda perfumowana czy toaletowa…?

Warto wiedzieć, że nie wszystkie tak zwane perfumy są w równym stopniu wydajne i trwałe. A to dla tego, że tym terminem potocznie nazywa się wiele produktów. A tak naprawdę prawdziwe perfumy (perfumy właściwe) to produkty dostępne w małych buteleczkach, w których stężenie olejków eterycznych jest największe, dlatego ich zapach utrzymuje się bardzo długo, mimo zastosowania zaledwie kilku ich kropli. To produkty często kolekcjonerskie i bardzo drogie. Dla szerokiego grona odbiorców są natomiast przeznaczone:

  • Wody perfumowane (eau de perfum) – one są powszechnie nazywane „perfumami”. Mają intensywny zapach, który może się utrzymywać na skórze do 24 godzin.
  • Wody toaletowe (eau de toilette) – to mniejsza intensywność zapachu (przez mniejszą zawartość olejków zapachowych). Zapach jest odczuwalny na ciele przez maksymalnie 24 godziny.

Perfumy, woda perfumowana i wody toaletowe różnią się też od siebie pod względem cenowym.

Rodzaje perfum

Już w roku 1890 perfumy – ich zapachy – zostały podzielone na męskie i damskie. A ponieważ przemysł perfumiarski to silne współgranie z modą, to w latach 90. na fali trendu modowego unisex (ubrań bez rozróżnienia na płeć) pojawiły się także takie perfumy – przeznaczone i dla kobiet, i dla mężczyzn. Klasycznie perfumy dla kobiet dzieli się na:

– perfumy kwiatowe – można je określić jako subtelne i bardzo delikatne, to właśnie je można uznać za najbardziej uniwersalne i najbardziej nadające się na prezent – przykładem może być Cerruti 1881;
– perfumy owocowe – charakteryzuje je świeżość i rześkość; mają zapach pobudzający i energetyzujący;
– perfumy orientalne – powstają na bazie kwiatów egzotycznych i takich też przypraw; takie perfumy to zapachy fascynujące;
– perfumy szyprowe – charakteryzuje je zwierzęco-cytrusowy zapach; można je nazwać bardzo zmysłowymi z nutą dzikości.

Warto też dodać, że twórcy perfum tworzą też oryginalne i fascynujące kompozycje. W tym celu łączą cechy charakterystyczne np. dla perfum kwiatowych jak i dla szyprowych. Przykładem takich perfum jest Idole Lancome. To zapach, który z pewnością można uznać już za kultowy.

 

Jak wybrać perfumy na prezent

Na pewno pomocne w wyborze perfum na prezent jest to, gdy znamy preferencje zapachowe danej kobiety. Dobrze jest też wiedzieć, jakich marek perfumy najczęściej kupuje. jeśli nie mamy takich informacji, warto wziąć pod uwagę osobowość i styl kobiety. Jednak to nie wszystko. Równie ważne jest to, w jakich okolicznościach perfumy będą używane. Jeżeli stawiamy na perfumy tak zwanego codziennego użytku, dobrze jest zdecydować się na perfumy kwiatowe czy też owocowe. Perfumy „cięższe”, takie jak orientalne czy szyprowe są doskonałe na przykład na wieczorne wyjścia. Perfumy orientalne to także zapachy pierwszego wyboru dla kobiet, które są pewnymi siebie indywidualistkami. Jeśli jednak z różnych przyczyn nie jesteśmy w stanie na sto procent określić, jakie perfumy będą najlepsze, warto postawić na te uniwersalne, czyli – jak już wcześniej wspomniano – te o kwiatowym zapachu czy takim aromacie subtelnie połączonym z innym.

Perfumy – niezawodna klasyka w przystępnej cenie

Firmy specjalizujące się w wytwarzaniu perfum damskich w przystępnej cenie, takie jak na przykład Lancome czy Cerrutti, to autorzy zapachów, które bardzo często stają się kultowymi. A, jak wiadomo, kultowe perfumy na prezent to bardzo trafiony pomysł. Jako taki na pewno sprawi on radość obdarowanej osobie.

Prezent w postaci perfum to wyraz wczucia się w potrzeby danej kobiety. To jeden z najbardziej osobistych podarunków. Dlatego też na pewno zostanie doceniony.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.