„Dachy Zielone” w Piastowie. Podpisano umowę partnerską.

Piastów

17 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Piastowie burmistrz Grzegorz Szuplewski wraz ze skarbnikiem – Grażyną Wójcik podpisali umowę partnerską z Martą Weber-Siwirską i skarbnikiem Polskiego Stowarzyszenia „Dachy Zielone” Jackiem Poziemskim.

Współpraca między stowarzyszeniem a miastem będzie polegać na realizacji projektu „Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury w mieście Piastów”. To część Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu. Całość jest finansowana ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i budżetu państwa.

Prace nad wnioskiem rozpoczęły się latem 2020 roku. Po jego weryfikacji i ocenie, wybrano go do dofinansowania. Umowa z „Dachami Zielonymi” jest jednym z dokumentów potrzebnych do uzyskania dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na czym będzie polegała praca Polskiego Stowarzyszenia „Dachy Zielone”? Jego zadaniem będzie utworzenie i prowadzenie strony internetowej, przygotowywanie informacji prasowych, materiałów edukacyjnych, w tym także podręcznika dobrych praktyk. Umowa obejmuje także przygotowanie merytoryczne i przygotowanie konferencji i warsztatów w dziedzinie zielono-niebieskiej infrastruktury.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “„Dachy Zielone” w Piastowie. Podpisano umowę partnerską.”

 1. Gość pisze:

  Władza oderwana od społeczeństwa.Ake niech nie zapomina ,że wszyscy skladamy się na ich wynagrodzenie za durne pomysły i bałaganu dookoła , żyjemy jak w ŚREDNIOWIECZU

 2. ### pisze:

  fundacja zadowolona, że znalazła frajerów do bulenia pieniędzy, a co miasto z tego będzie miało ? ………………………………

 3. Gość pisze:

  A dookoła bród , bałagan.DLACZEGO SIĘ NIE SPRZĄTA????? Brak pieniędzy ,dobrej woli ???? BRUDASY , NIECHLUJE .JAK W ŚREDNIOWIECZU..

 4. Mirek pisze:

  A fundacja „Ulice bez dziur” istnieje?

 5. nenon pisze:

  O znowu propaganda, bez wymiernych korzyści dla miasta. Lansik i pic piastowskich cwaniaków, a zadłużenie za LO Mickiewicza gigantyczne trzeba spłacać i nie ma pieniędzy na edukacje w szkołach podstawowych . Piastow znów najgorszy w powiecie w egzaminach po SP

 6. Anonim pisze:

  czyli dupaJASIU , pierdziSTASIU ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły