Czy znajdzie się przewoźnik na linię P-1?

Piastów

12 grudnia upłynął termin składania ofert przewoźników chętnych do obsługi piastowskiej linii autobusowej P-1. Zgłosiły się cztery firmy, ale ich oferty znacznie przewyższają oczekiwania urzędu.

Kilka dni temu informowaliśmy Was o poszukiwaniach przewoźnika, który będzie obsługiwał linię P-1, przez piastowski magistrat. Chodzi wewnętrzną miejską linię autobusowa. Przejazdy nią są bezpłatne.
Autobusy kursują od przystanku Ogińskiego poprzez dworzec PKP Piastów, ul. Błońską, ul. Warszawską i kończy ponownie na przystanku Ogińskiego. Nowy przewoźnik miałby realizować przejazdy od 1 stycznia do 31 grudnia 2023.

Oferty potencjalni wykonawcy mogli składać do 12 grudnia. Zgłosiło się 4 chętnych, jednak prawdopodobnie przetarg będzie unieważniony. Dlaczego?

Miasto Piastów postanowiło przeznaczyć na tę usługę nieco ponad 321 tys. zł (po korekcie – w pierwszym dokumencie widniała kwota 348 tys. zł). Oferty, jakie wpłynęły do urzędu opiewały na kwoty od niecałych 376 tys. zł do ponad 601 tys. zł.

Urząd Miasta Piastowa nie wydał jeszcze decyzji w tej sprawie. Będziemy ją monitorować dla Was na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Czy znajdzie się przewoźnik na linię P-1?”

  1. Mieszkaniec pisze:

    Czyli jeśli dobrze rozumiem P1 znów będzie płatna, ze względu na koszty i wiadukt nad PKP (korki) tylko po północnej stronie miasta.

  2. Mieszkanka pisze:

    Lokomotywe niech Pan burmistrz sprzeda .będzie na busik .
    Tylko nie wiem czy kupiec się znajdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły