Czy samorządy zaradzą problemom z dojazdami do Warszawy?

Pruszków

W ostatnim czasie region obfituje w rozmaite remonty i modernizacje. Największym problemem okazuje się dojazd do centrum Warszawy. Starosta pruszkowski podjął możliwe działania, dzięki którym dojazd do stolicy nie będzie aż tak problematyczny.

Czas wakacji i urlopów kończy się nieubłaganie. Wszyscy wracają do pracy i szkoły – wielu mieszkańców regionu musi dojechać do centrum Warszawy. I tu zaczynają się schody, ponieważ budowa Dworca Zachodniego wkracza w kolejny etap. W związku z tym zamknięte zostaną oba tory WKD Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Reduta Ordona. To dla wielu podróżnych duże utrudnienie.

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców Starosta Pruszkowski Krzysztof Rymuza spotkał się z Prezesem Spółki WKD – Michałem Panfilem, aby przedyskutować możliwe usprawnienia na rzecz transportu publicznego.

Podczas spotkania ustalono, że:
1. pociągi WKD będą kursowały po obydwu torach w obie strony do stacji Warszawa Reduta Ordona;
2. na przystanku WKD Michałowice będzie zainstalowane dodatkowe stanowisko zarządzania ruchem, co umożliwi zwiększenie liczby kursujących pociągów;
3. w ramach komunikacji zastępczej bilety WKD będą ważne w SKM i KM do stacji docelowych oraz w autobusach ZTM na linii Al. Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście.

Na 30 sierpnia Starosta Powiatu Pruszkowskiego zwołał nadzwyczajny Konwent Gmin Powiatu Pruszkowskiego. Jego tematem będą kwestie dostosowania istniejącego transportu publicznego w gminach do rozkładów jazdy pociągów w czasie utrudnień związanych z budową Dworca Zachodniego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Czy samorządy zaradzą problemom z dojazdami do Warszawy?”

 1. K. pisze:

  To jest jakiś istniejący transport publiczny w gminach? (Żart taki)

 2. Gośćmk79 pisze:

  Cała ta organizacja, tempo prac remontowo budowlanych to jedna wielka kpina.
  A podróżny niech się martwi sam..

 3. Podkowianin pisze:

  Własna KKZ natychmiast! ZTM temat oleje. Zobaczycie w poniedziałek.

 4. dsgds pisze:

  jest na to bardzo prosta rada – samochód
  a dla biednych – rower, hulajnoga, własne nogi (do warszawy z podkowy jest 4h spacerkiem, w czym problem?)

 5. Epoka pisze:

  Czyli na WKD będzie dosyć tłoczno…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły