Czy farba blond to dobry wybór dla naturalnej brunetki?

Art. Sponsorowany

Farba blond cieszy się dużą popularnością wśród wielu Polek – to kolor, który najchętniej wybieramy wiosną i latem, choć nierzadko decydujemy się na farbowanie włosów w takich odcieniach również w chłodniejsze miesiące. Blond jest o tyle wdzięczną barwą, że posiada wiele różnych wariantów, wobec czego bez większych problemów jesteśmy w stanie znaleźć taki produkt, który zapewni nam oczekiwany efekt. Czy jednak farba blond sprawdzi się także u naturalnych brunetek?

Jak dobrać farbę blond do swojego typu urody?

Koloryzacja to bez wątpienia jeden z tych zabiegów, po które sięgamy najczęściej, chcąc odświeżyć swój wygląd. Zdarza się również, że postanawiamy zafundować sobie gruntowną metamorfozę, za sprawą której zupełnie odmienimy swój wizerunek. Tak dzieje się w przypadku, gdy naturalnie posiadamy bardzo ciemne czy nawet wręcz czarne włosy, a naszym wyborem jest właśnie farba blond.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że odcienie blondu nie będą zupełnie zgrywały się z typem urody, jaki zazwyczaj posiadają brunetki. Tymczasem z powodzeniem możemy się zdecydować właśnie na taką koloryzację, o ile tylko uwzględnimy nasze charakterystyczne cechy przy dobieraniu właściwego odcienia. Istotnymi czynnikami są tutaj karnacja oraz naturalna oprawa oczu.

Jeśli posiadamy ciemne włosy, za to nasza skóra jest dość jasna (zwykle taki typ urody jest określany jako zima), to możemy celować właśnie w jaśniejsze farby blond. Mogą to być odcienie beżowe lub piaskowe, a nawet popielate, z czego te ostatnie najlepiej będą współgrać z chłodną karnacją. Jeżeli natomiast posiadamy lekko oliwkową lub żółtawą cerę, farba blond w bardzo jasnym odcieniu mogłaby spowodować zbyt duży i niezbyt estetyczny kontrast, szczególnie jeśli posiadamy ciemne oczy i włosy. Doskonałą alternatywą będą z kolei blondy miodowe, karmelowe i złote, które nadadzą naszym rysom subtelność.

Farbowanie włosów na blond – o czym pamiętać?

Farbowanie włosów, nawet jeżeli decydujemy się na samodzielną koloryzację, nie jest w gruncie rzeczy bardzo skomplikowanym zabiegiem. Nie mając w tej kwestii większego doświadczenia, możemy w razie potrzeby poprosić o pomoc koleżankę lub jednego z domowników. Już sam zakup farby blond w dobrej jakości, z odpowiednim składem i o odcieniu pasującym do naszej urody, będzie połową sukcesu. Drugą kwestią jest właściwe przeprowadzenie całego procesu.

Tutaj trzeba niestety zaznaczyć, że jeżeli marzy nam się diametralna zmiana kolorów – np. z głębokiego, ciemnego brązu chcemy przejść na niemalże platynowy blond – to farbowanie włosów nie będzie jednorazowym zabiegiem. W takich przypadkach nierzadko konieczne jest użycie rozjaśniacza, w przeciwnym wypadku nie uda nam się osiągnąć wymarzonego efektu. Alternatywnym rozwiązaniem jest powtarzanie koloryzacji co 2-3 miesiące, stopniowo rozjaśniając włosy o 1-2 tony aż do czasu, kiedy rezultat będzie nas zadowalał. Jeśli jednak nie czujemy się zbyt pewnie w zakresie tak dużej metamorfozy, zawsze możemy się oddać w ręce profesjonalnego fryzjera.

Sprawa wygląda znacznie prościej, jeśli farba blond jest raczej ciemna i nie wymaga od nas dramatycznego rozjaśnienia włosów. W takim przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że koloryzacja uda się już za pierwszym razem – oczywiście pod warunkiem, że zastosujemy się do instrukcji dołączonej do opakowania produktu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe