Czy drogi powiatowe będą rozbudowane?

Pruszków / Uncategorized

9 stycznia zostały otwarte oferty na wykonanie projektów dwóch inwestycji drogowych w powiecie pruszkowskim. Zgłosiło się czterech chętnych na realizację tego zadania.

Powiat pruszkowski ogłosił przetarg na wykonanie projektów rozbudowy ul. Kosowskiej w Parolach oraz przebudowy skrzyżowania Al. Krakowskiej i ul. Pruszkowskiej w Raszynie. Całe zadanie zostało podzielone na dwie części.

Część I dotyczy rozbudowy ulicy w Parolach, na którą powiat zamierzał przeznaczyć 100 tys. zł. Część II dotyczy przebudowy skrzyżowania w Raszynie, na co powiat zamierzał wydać pół miliona złotych. Czas wykonania ujęto w widełki – początkowo całość powinna być zrobiona w czasie od 98 do 126 dni, ale w trakcie postępowania terminy zmieniono odpowiednio na 287 i 180 dni.

Do przetargu zgłosiło się czterech oferentów. Dwóch z nich wystartowało z ofertą realizacji całego zadania, a dwóch – tylko z ofertą jedynie na pierwszą część. Wszystkie oferty mieszczą się w czasie.
Gorzej wygląda sytuacja finansowa – żadna z ofert dotycząca I części nie spełnia zamierzeń urzędu.

Przewyższają one znacząco przewidywania – najtańsza z nich opiewa na prawie 122 tys. zł, a najdroższa – niemal na 215 tys. zł. Oczekiwania finansowe zostały spełnione dla części II: jeden oferent proponował 239 tys. zł, a drugi – prawie 278 tys. zł. Na ten moment przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.