Czujniki jakości powietrza w Grodzisku za 360 tysięcy złotych

Grodzisk Maz.

Gmina Grodzisk Mazowiecki ogłosiła przetarg na dostarczenie i montaż sensorów pomiarowych do badań jakości powietrza. W postępowaniu wzięła udział jedna firma, a jej oferta mieści się w założonym budżecie.

W miastach przybywa czujników jakości powietrza. Urządzenia te monitorują stale ilość szkodliwych substancji w powietrzu i informują o ich stężeniu. Dzięki nim wiadomo, kiedy można swobodnie wyjść z domu i cieszyć się czystym powietrzem, a kiedy unikać przebywania na zewnątrz.

W Grodzisku Mazowieckim jest już kilka takich urządzeń. Kolejnych 20 ma dostarczyć wykonawca, który wygra przetarg. Nowe czujniki laserowe będą mierzyć zawartość pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 z dokładnością do 15 mikrogramów na metr sześcienny. Urządzenia będą mierzyć także temperaturę, wilgotność powietrza i ciśnienie atmosferyczne. Wszystkie pomiary będą wyświetlane na kompatybilnych tablicach LED umieszczonych na terenie gminy.

W przetargu udział wzięła jedna firma – Global Innovative Solutions z Katowic – z ofertą opiewającą na nieco ponad 360 tys. zł. Założony budżet na tę inwestycję wynosi 380 tys. zł, zatem wszystko wskazuje na to, że właśnie ta firma do końca października zrealizuje zadanie.

„Zakup sensorów pomiarowych do badań powietrza na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki” to zadanie, które będzie realizowane w ramach programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2023”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.