Wiadomości

Czekają na kolektory słoneczne

Czekają na kolektory słoneczne

Autor artykułu: wpr24 | 20 lutego 2011 17:55 |

0
Czekają na kolektory słoneczne Region

Ponad 400 mieszkańców gminy Grodzisk Mazowiecki czeka na decyzję w sprawie dofinansowania zakupu i instalacji kolektorów słonecznych. Rozstrzygnięcie powinno być znane jeszcze w tym roku, dlatego taka pozycja znalazła się w budżecie gminy na 2011 r. Zgodnie z zapisem, koszt instalacji kolektorów w 410 budynkach to 4 mln zł.

Inwestycja ma być finansowana z dwóch źródeł. Zasadniczą część powinien sfinansować Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (3,4 mln zł), pozostałą – właściciele nieruchomości (w sumie 600 tys. zł). Aby gmina mogła ubiegać się o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, mieszkańcy musieli podpisać wstępne umowy z gminą.

Nie wiadomo, kiedy złożone wnioski zostaną ocenione oraz pojawi się lista gmin, które dofinansowanie pozyskają. Jak szacują urzędnicy grodziskiego ratusza, pierwsze informacje mogą być znane dopiero w połowie roku. Jak argumentują, procedury unijne najczęściej ciągną się miesiącami.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: biuro@wpr24.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Reklama

legalni bukmacherzy w Polsce