Czekają na nową nawierzchnię

Piastów

Piastów przymierza się do modernizacji kolejnych dróg. Tym razem miasto wyremontuje ul. Wyspiańskiego i ul. Niecałą.

Wraz z wiosną nastąpił wysyp inwestycji drogowych w Piastowie. Miasto rozpoczęło prace na kilku ulicach. Część z nich dotyczy wymiany nawierzchni, inne związane są z budową przewodów wodociągowych. W ubiegłym roku przygotowano projekty, a teraz można było przystąpić do ich realizacji.

To samo tyczy się ul. Wyspiańskiego. Drogowcy rozbiorą dotychczasową nawierzchnię, która pozostawia wiele do życzenia. Podróż ul. Wyspiańskiego (na zdjęciu) może obfitować w wiele wrażeń. Niebawem ma się to jednak zmienić. Nawierzchnia drogi zostanie wykonana z kostki brukowej betonowej o grubości 8 cm. Mieszkańcy mogą liczyć na nowe chodniki. Przeprowadzone zostaną również prace odwodnieniowe.

Miasto ogłosiło przetarg, w którym szuka wykonawcy modernizacji ul. Wyspiańskiego. Urząd na oferty czeka do 28 kwietnia. Zgodnie z dokumentacją przetargową ul. Wyspiańskiego powinna zostać wyremontowana do końca sierpnia.

Jakie prace będą realizowane na ul. Niecałej? Nie zabraknie koparek i spycharek, gdyż planowana jest budowa wodociągów oraz rurociągów do odprowadzania ścieków. Dotychczasowa nawierzchnia jezdni zostanie rozebrana. To samo tyczy się chodników. Kierowcy będą mogli poruszać się po nawierzchni z kostki betonowej szarej. Wykonane zostaną także chodniki, zjazdy oraz oznakowanie poziome i pionowe. Na oferty od potencjalnych wykonawców piastowski urząd czeka do 26 kwietnia. Termin zakończenia remontu ul. Niecałej został określony na 30 września.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.