Czasowe zamknięcie przejazdu na WKD

WKD

Dzisiaj, czasowo zostanie zamknięty przejazd w Grodzisku Mazowieckim. W związku z tym zmianie ulegnie również kursowanie Zastępczej Komunikacji Autobusowej.

Chodzi o przejazd w ciągu ul. Nadarzyńskiej w Grodzisku Mazowieckim. Będzie on zamknięty w godz. 9.00-17.00. Powód? Wykonanie niezbędnych robót w nawierzchni torowej.

Wyłączenie tej przeprawy wpłynie na kursowanie ZKA – autobusy nie będą mogły zatrzymać się w pobliżu przystanku Grodzisk Mazowiecki Jordanowice. Obowiązywać będzie również specjalny rozkład jazdy.

Na czas zamknięcia przejazdu zmodyfikowana będzie trasa objazdowa linii ZA1 z Grodziska do Podkowy Leśnej. Lokalizacja dwóch przystanków będzie skorygowana – przy jednoczesnym zachowaniu tych samych godzin odjazdów z pozostałych przystanków zlokalizowanych na trasie relacji Grodzisk Mazowiecki Radońska – Podkowa Leśna Główna (z uwzględnieniem objazdu na ul. Kazimierzowskiej w Owczarni) – czytamy w komunikacie WKD.

Jak pojedzie zatem ZA1? Radońską, Emilii Plater, Warszawską i Piaskową, natomiast w kierunku przeciwnym ulicami: Na Laski, Królewską, Montwiłła i Radońską. W rejonie stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska przyjazdy i odjazdy autobusów będą realizowane wyłącznie z przystanku zlokalizowanego wzdłuż muru cmentarza przy ul. Radońskiej (postój pojazdów w zatoczce). Zmieni się również lokalizacja przystanków ZKA dla przystanków kolejowych Grodzisk Mazowiecki Jordanowice (obydwa kierunki) oraz Grodzisk Mazowiecki Piaskowa (w kierunku stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska).

Kolejarze przypominają, że ZA1 nadal będzie jeździć trasą objazdową. To w związku z zamknięciem przejazdu w Owczarni, które potrwa do 9 grudnia. Trasa i rozkład jazdy linii ZA12 pozostaną bez zmian.

Po wykonaniu robót na przejeździe w ciągu ul. Nadarzyńskiej, zostanie on ponownie otwarty dla ruchu drogowego. Szczegóły na ten temat znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.