Cudem uniknęli zaczadzenia

Region

Ostatniej zimy czad stał się cichym zabójcą wielu osób z naszego regionu. Niewiele brakowało a do grona ofiar dołączyłaby czteroosobowa rodzina.

W czwartek, 11 marca około godziny 7:30 policjanci z Milanówka otrzymali zgłoszenie o zaczadzeniu czteroosobowej rodziny. Niedoszłymi ofiarami okazali się mieszkańcy jednego z domów przy ulicy Czubińskiej w Milanówku.

Dzięki szybkim działaniom służb ratowniczych udało się uratować wszystkich członków rodziny. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala w Grodzisku Mazowieckim. Czwarta z niedoszłych ofiar, 20-letnia kobieta została przetransportowana helikopterem do jednego z warszawskich szpitali. Na szczęście życiu rodziny nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Ze wstępnych ustaleń straży pożarnej wynika, że czad ulatniał się z pieca centralnego ogrzewania. Najprawdopodobniej zawiniła konstrukcja komina i warunki atmosferyczne. W domu nie było również czujników, które mogły wcześniej zaalarmować mieszkańców o ulatniającym się czadzie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.